Iran: aanval Israël op consulaat schending internationaal recht
DAMASCUS (ANP/AFP) - Iran beschouwt de aanval op het Iraanse consulaat in Damascus als een "schending van internationale conventies". Minister van Buitenlandse Zaken Hossein Amir-Abdollahian houdt Israël verantwoordelijk voor de luchtaanval en roept de internationale gemeenschap op met een "serieuze reactie" te komen na "zulke misdadige acties".
Het consulaat, een bijgebouw van de Iraanse ambassade, is volgens Syrische en Iraanse media met de grond gelijk gemaakt. Daarbij zouden acht doden zijn gevallen, onder wie een kopstuk van de Iraanse Revolutionaire Garde.
Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat Teheran het recht behoudt om met een tegenreactie te komen na de Israëlische aanval en dat er nog besloten moet worden op welke manier dat zal gebeuren. Israël heeft nog niet gereageerd op de beschuldigingen uit Iran.
Rusland noemt de aanval "onacceptabel" en zegt dat Israël verantwoordelijk is. Het Kremlin roept Israël op om te stoppen met het uitvoeren van aanvallen op Syrisch grondgebied. Rusland is net als Iran een bondgenoot van de Syrische president Bashar al Assad.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
19 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
3 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
10 uur geleden