Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran: aanval gericht op militair doel, niet Israëlisch ziekenhuis

Iran: aanval gericht op militair doel, niet Israëlisch ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt dat de aanval waarbij een ziekenhuis beschadigd raakte in Israël gericht was op commando- en inlichtingencentra van de krijgsmacht in de buurt. Het ziekenhuis werd "alleen blootgesteld aan de schokgolf", meldt staatspersbureau IRNA.

De Iraanse Revolutionaire Garde noemt expliciet twee locaties die aangevallen zouden zijn: een basis van het zogenoemde C4I Corps van de Israëlische krijgsmacht, en een inlichtingencentrum van het leger in het Gav-Yam Technology Park. De garde spreekt van een "direct en nauwkeurig doelwit".

Israël zegt dat meerdere raketten het ziekenhuis troffen. Minister-president Benjamin Netanyahu sprak van een aanval op de burgerbevolking, buitenlandminister Gideon Saar noemde het een oorlogsmisdaad.

Oorlogsmisdaad

Israël is zelf onder meer door de Verenigde Naties vaak bekritiseerd om de aanvallen op ziekenhuizen in Gaza. Israël stelt dat die gebruikt worden als dekmantel voor activiteiten van Hamas. Verschillende VN-organisaties waarschuwen al maanden dat de ziekenhuizen beschermd moeten worden, zelfs als daar inderdaad militanten aanwezig zijn. Mensenrechtenorganisaties als Human Rights Watch noemen de aanvallen een oorlogsmisdaad.

Het Internationaal Strafhof in Den Haag heeft een aanhoudingsbevel uitgevaardigd tegen Netanyahu voor misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden. Aanklager Andrew Cayley heeft laten doorschemeren dat daarbij ook gekeken wordt naar aanvallen op ziekenhuizen. Eind vorig jaar zei hij te vermoeden dat de aanwezigheid van militanten in de ziekenhuizen van Gaza "sterk overdreven" werd, al merkte hij wel op dat het lastig is om daar goed onderzoek naar te doen.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

1 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

2 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

3 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

4 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

4 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

7 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

7 uur geleden