Irakezen betogen weer massaal tegen regering
BAGDAD (ANP/AFP) - Duizenden Irakezen zijn vrijdag de straat opgegaan om te demonstreren tegen hun regering. Betogers scandeerden op het grote Tahrirplein in Bagdad ook leuzen tegen zowel de Verenigde Staten als Iran. Ook op meerdere plaatsen in het zuiden was het onrustig.
Irakezen demonstreren al sinds oktober massaal tegen de overheid. Ze zijn boos over corruptie en armoede in hun land en eisen hervormingen. De autoriteiten probeerden herhaaldelijk om protesten met geweld de kop in te drukken. Waarnemers zeggen dat bijna 460 doden zijn gevallen en meer dan 25.000 mensen gewond zijn geraakt.
De oplopende spanning tussen de VS en Iran overschaduwden de protesten de afgelopen tijd. De Amerikaanse strijdkrachten hebben vorige week een hoge Iraanse generaal gedood in Bagdad. Iran reageerde door bases in Irak te beschieten waar zich Amerikaanse militairen bevinden.
Activisten riepen de afgelopen dagen via sociale media op tot een nieuw massaprotest op vrijdag. "Door de protesten te herstarten, laten we zien dat we vasthouden aan de eisen van de Oktoberrevolutie", zei een betoger in de stad Nasiriya.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
1 uur geledenHEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
5 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
9 uur geleden