Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Irakezen betogen weer massaal tegen regering

Irakezen betogen weer massaal tegen regering

BAGDAD (ANP/AFP) - Duizenden Irakezen zijn vrijdag de straat opgegaan om te demonstreren tegen hun regering. Betogers scandeerden op het grote Tahrirplein in Bagdad ook leuzen tegen zowel de Verenigde Staten als Iran. Ook op meerdere plaatsen in het zuiden was het onrustig.

Irakezen demonstreren al sinds oktober massaal tegen de overheid. Ze zijn boos over corruptie en armoede in hun land en eisen hervormingen. De autoriteiten probeerden herhaaldelijk om protesten met geweld de kop in te drukken. Waarnemers zeggen dat bijna 460 doden zijn gevallen en meer dan 25.000 mensen gewond zijn geraakt.

De oplopende spanning tussen de VS en Iran overschaduwden de protesten de afgelopen tijd. De Amerikaanse strijdkrachten hebben vorige week een hoge Iraanse generaal gedood in Bagdad. Iran reageerde door bases in Irak te beschieten waar zich Amerikaanse militairen bevinden.

Activisten riepen de afgelopen dagen via sociale media op tot een nieuw massaprotest op vrijdag. "Door de protesten te herstarten, laten we zien dat we vasthouden aan de eisen van de Oktoberrevolutie", zei een betoger in de stad Nasiriya.

Meer uit Buitenland

Gezant Vaticaan bezoekt Oekraïense krijgsgevangenen

MOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.

10 minuten geleden
Franse minister ziet meer protest en geweld bij scholierenacties

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.

43 minuten geleden
Netanyahu ontvangt passagiers flydubai-vlucht op Ben Gurion

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.

1 uur geleden
Brussel presenteert volgende week herziening voor EU-uitbreiding

TIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.

2 uur geleden
Code rood in Frankrijk om wateroverlast en overstromingen

MONTPELLIER (ANP) - In het zuiden van Frankrijk geldt code rood vanwege veel wateroverlast en overstromingen. Volgens Weeronline viel er lokaal meer dan 330 millimeter regen. Het gaat om de departementen Gard en Hérault tussen de Spaanse grens en de rivier de Rhône.

2 uur geleden
Burnham: vermoeden dat Iran rol speelde bij incident vliegbasis

LONDEN (ANP) - De Britse overheid vermoedt dat Iran een rol speelde bij het incident bij de luchtmachtbasis bij Fairford afgelopen zondag. Dat zegt premier Andy Burnham in een interview met de BBC. "We zullen er te zijner tijd meer over zeggen, maar we kunnen bevestigen dat we vermoeden dat Iran betrokken was", aldus Burnham.

2 uur geleden
Vervangend flydubai-toestel aangekomen in Tel Aviv na incident

TEL AVIV (ANP) - Het toestel van flydubai met daarin de inzittenden van het vliegtuig waarin eerder op de dag een gevecht was uitgebroken in de cockpit, is volgens internationale media geland in Tel Aviv. De vlucht zou zijn geëscorteerd door Israëlische gevechtsvliegtuigen.

2 uur geleden