Irakezen betogen weer massaal tegen regering
BAGDAD (ANP/AFP) - Duizenden Irakezen zijn vrijdag de straat opgegaan om te demonstreren tegen hun regering. Betogers scandeerden op het grote Tahrirplein in Bagdad ook leuzen tegen zowel de Verenigde Staten als Iran. Ook op meerdere plaatsen in het zuiden was het onrustig.
Irakezen demonstreren al sinds oktober massaal tegen de overheid. Ze zijn boos over corruptie en armoede in hun land en eisen hervormingen. De autoriteiten probeerden herhaaldelijk om protesten met geweld de kop in te drukken. Waarnemers zeggen dat bijna 460 doden zijn gevallen en meer dan 25.000 mensen gewond zijn geraakt.
De oplopende spanning tussen de VS en Iran overschaduwden de protesten de afgelopen tijd. De Amerikaanse strijdkrachten hebben vorige week een hoge Iraanse generaal gedood in Bagdad. Iran reageerde door bases in Irak te beschieten waar zich Amerikaanse militairen bevinden.
Activisten riepen de afgelopen dagen via sociale media op tot een nieuw massaprotest op vrijdag. "Door de protesten te herstarten, laten we zien dat we vasthouden aan de eisen van de Oktoberrevolutie", zei een betoger in de stad Nasiriya.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De natuurbranden ten zuiden van Parijs hebben inmiddels meer dan 1900 hectare in de as gelegd. Dat meldt BFMTV. Zo'n zeshonderd brandweerlieden zijn nog altijd bezig het vuur te bedwingen.
52 minuten geledenBANGKOK (ANP/DPA) - Rechercheurs hebben in de zondagnacht afgebrande bar in de Thaise hoofdstad Bangkok verschillende misstanden geconstateerd. Vluchtwegen die waren geblokkeerd, brandbeveiliging die niet werkte, en mogelijk verbouwingen waarvoor geen vergunning was.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse staatsburgers in de Democratische Republiek Congo mogen geen commerciƫle vluchten nemen naar de Verenigde Staten vanwege de verspreiding van het ebolavirus in het Afrikaanse land. Dat maakte het Witte Huis bekend.
2 uur geledenTAMPA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben "met succes" militaire doelen in het zuidelijke kustgebied van Iran aangevallen, inclusief Bushehr, Chabahar, Jask, Konarak, Abu Musa en Bandar Abbas. Dat maakte het militaire commando in het Midden-Oosten CENTCOM bekend op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump steunde een Saudische aanval tegen de Houthi's in Jemen die maandag werd uitgevoerd. Dat schrijft de Amerikaanse nieuwssite Axios op gezag van Amerikaanse ingewijden.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Twee tankers van de Verenigde Arabische Emiraten zijn in de nacht van maandag op dinsdag aangevallen door Iraanse kruisraketten. Dat maakte het ministerie van Defensie van de Verenigde Arabische Emiraten bekend. De schepen zouden zijn aangevallen in Omaanse territoriale wateren in de Straat van Hormuz.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse militaire commando in het Midden-Oosten (CENTCOM) is maandagavond begonnen met "het lanceren van de derde opeenvolgende nacht van aanvallen tegen Iran". Dat maakte CENTCOM op X bekend.
5 uur geleden