Irakezen betogen weer massaal tegen regering
BAGDAD (ANP/AFP) - Duizenden Irakezen zijn vrijdag de straat opgegaan om te demonstreren tegen hun regering. Betogers scandeerden op het grote Tahrirplein in Bagdad ook leuzen tegen zowel de Verenigde Staten als Iran. Ook op meerdere plaatsen in het zuiden was het onrustig.
Irakezen demonstreren al sinds oktober massaal tegen de overheid. Ze zijn boos over corruptie en armoede in hun land en eisen hervormingen. De autoriteiten probeerden herhaaldelijk om protesten met geweld de kop in te drukken. Waarnemers zeggen dat bijna 460 doden zijn gevallen en meer dan 25.000 mensen gewond zijn geraakt.
De oplopende spanning tussen de VS en Iran overschaduwden de protesten de afgelopen tijd. De Amerikaanse strijdkrachten hebben vorige week een hoge Iraanse generaal gedood in Bagdad. Iran reageerde door bases in Irak te beschieten waar zich Amerikaanse militairen bevinden.
Activisten riepen de afgelopen dagen via sociale media op tot een nieuw massaprotest op vrijdag. "Door de protesten te herstarten, laten we zien dat we vasthouden aan de eisen van de Oktoberrevolutie", zei een betoger in de stad Nasiriya.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."
31 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.
35 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW is zaterdag de toegang tot het Witte Huis ontzegd, melden beide nieuwszenders. Donald Trump had vrijdag aangekondigd dat journalisten van deze zenders, samen met die van Politico, niet meer welkom waren in het Witte Huis.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Een verslaggever van persbureau AFP meldt dat een brandstoftank met het logo van staatsoliemaatschappij Saudi Aramco in brand staat.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.
7 uur geleden