Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Irak veroordeelt aanval Iran

Irak veroordeelt aanval Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - De Iraakse president en het Iraakse parlement hebben de raketaanval op militaire bases door Iran veroordeeld. De Iraanse vergeldingsactie was gericht op militaire locaties in Irak waar ook Amerikaanse troepen gestationeerd zijn.

Parlementsvoorzitter Mohammed al-Halbusi noemt de aanval een schending van de Iraakse soevereiniteit. "Wij weigeren toe te staan dat dit conflict op Iraaks grondgebied wordt uitgevochten."

President Barham Saleh sloot zich aan bij de woorden van Halbusi. "Ik zeg nogmaals dat wij de schending van onze soevereiniteit afwijzen en dat we niet toestaan dat er een conflict tussen twee andere landen op ons grondgebied wordt uitgevochten."

Ambassadeur opgeroepen

Het Iraakse ministerie van Buitenlandse Zaken liet weten de Iraanse ambassadeur in Bagdad op het matje te roepen. "Het ministerie van Buitenlandse Zaken verwerpt deze aanvallen en beschouwt ze als een schending van de Iraakse soevereiniteit", zei het in een verklaring. "Het benadrukt dat Irak een onafhankelijke staat is en dat de interne veiligheid prioriteit is. We zullen niet toestaan dat het een slagveld wordt."

Vorige week donderdag werd de Iraanse generaal Qassem Soleimani in Bagdad gedood door een Amerikaanse raket. De Iraanse raketaanval was daar een reactie op.

Meer uit Buitenland

Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

1 uur geleden
Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

2 uur geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

2 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

2 uur geleden
Netanyahu beveelt verdere uitbreiding bufferzone Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.

4 uur geleden
Netanyahu verdedigt besluit om patriarch te stoppen voor kerk

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.

5 uur geleden
Amerikaanse universiteit Beiroet alleen online na dreiging Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.

5 uur geleden