Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Irak veroordeelt aanval Iran

Irak veroordeelt aanval Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - De Iraakse president en het Iraakse parlement hebben de raketaanval op militaire bases door Iran veroordeeld. De Iraanse vergeldingsactie was gericht op militaire locaties in Irak waar ook Amerikaanse troepen gestationeerd zijn.

Parlementsvoorzitter Mohammed al-Halbusi noemt de aanval een schending van de Iraakse soevereiniteit. "Wij weigeren toe te staan dat dit conflict op Iraaks grondgebied wordt uitgevochten."

President Barham Saleh sloot zich aan bij de woorden van Halbusi. "Ik zeg nogmaals dat wij de schending van onze soevereiniteit afwijzen en dat we niet toestaan dat er een conflict tussen twee andere landen op ons grondgebied wordt uitgevochten."

Ambassadeur opgeroepen

Het Iraakse ministerie van Buitenlandse Zaken liet weten de Iraanse ambassadeur in Bagdad op het matje te roepen. "Het ministerie van Buitenlandse Zaken verwerpt deze aanvallen en beschouwt ze als een schending van de Iraakse soevereiniteit", zei het in een verklaring. "Het benadrukt dat Irak een onafhankelijke staat is en dat de interne veiligheid prioriteit is. We zullen niet toestaan dat het een slagveld wordt."

Vorige week donderdag werd de Iraanse generaal Qassem Soleimani in Bagdad gedood door een Amerikaanse raket. De Iraanse raketaanval was daar een reactie op.

Meer uit Buitenland

Overleg vredesplan Oekraïne zondag vervolgd in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgevaardigden van de VS, Oekraïne, Duitsland en andere landen spreken elkaar zondag in Berlijn over een vredesplan voor Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van overheidsbronnen. Eerder werd gezegd dat de partijen elkaar "dit weekend" zouden treffen in de Duitse hoofdstad. Aanvankelijk was ook onduidelijk of de Oekraïense delegatie zou deelnemen aan de gesprekken. Waar en wanneer er zondag wordt gesproken, is niet bekendgemaakt.

56 minuten geleden
Oekraïne: delen van noorden, oosten en zuiden zonder stroom

KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.

3 uur geleden
Oekraïne: delen van noorden, oosten en zuiden zonder stroom

KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.

3 uur geleden
Thailand en Cambodja raken weer slaags

BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.

8 uur geleden
Politie Nedersaksen ontruimt kerstmarkt na melding man met wapen

DUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.

9 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

10 uur geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

10 uur geleden