Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Irak veroordeelt aanval Iran

Irak veroordeelt aanval Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - De Iraakse president en het Iraakse parlement hebben de raketaanval op militaire bases door Iran veroordeeld. De Iraanse vergeldingsactie was gericht op militaire locaties in Irak waar ook Amerikaanse troepen gestationeerd zijn.

Parlementsvoorzitter Mohammed al-Halbusi noemt de aanval een schending van de Iraakse soevereiniteit. "Wij weigeren toe te staan dat dit conflict op Iraaks grondgebied wordt uitgevochten."

President Barham Saleh sloot zich aan bij de woorden van Halbusi. "Ik zeg nogmaals dat wij de schending van onze soevereiniteit afwijzen en dat we niet toestaan dat er een conflict tussen twee andere landen op ons grondgebied wordt uitgevochten."

Ambassadeur opgeroepen

Het Iraakse ministerie van Buitenlandse Zaken liet weten de Iraanse ambassadeur in Bagdad op het matje te roepen. "Het ministerie van Buitenlandse Zaken verwerpt deze aanvallen en beschouwt ze als een schending van de Iraakse soevereiniteit", zei het in een verklaring. "Het benadrukt dat Irak een onafhankelijke staat is en dat de interne veiligheid prioriteit is. We zullen niet toestaan dat het een slagveld wordt."

Vorige week donderdag werd de Iraanse generaal Qassem Soleimani in Bagdad gedood door een Amerikaanse raket. De Iraanse raketaanval was daar een reactie op.

Meer uit Buitenland

Japanse premier: gewonden en instortingen na zware aardbeving

KUMAMOTO (ANP/AFP) - Bij de zware aardbeving in het zuiden van Japan zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de Japanse premier Sanae Takaichi. Ook zijn er meldingen van ingestorte gebouwen en branden.

20 minuten geleden
Zware aardbeving treft zuiden Japan

TOKYO (ANP/RTR) - Een zware aardbeving heeft het zuiden van Japan getroffen, in de prefectuur Kumamoto. Het gaat om een beving van 7 op de schaal van Shindo, de hoogste trede van de Japanse schaal voor aardbevingen. Op basis van eerste metingen heeft de beving een kracht van 7.1.

1 uur geleden
Oman doet Iran voorstel over gezamenlijk beheer Straat van Hormuz

MASQAT (ANP/AFP/RTR) - Oman heeft Iran een voorstel gedaan voor het oprichten van een regionaal orgaan om de Straat van Hormuz gezamenlijk te beheren. Volgens Oman heeft het voorstel steun in de regio van de Perzische Golf.

2 uur geleden
Brandweerman verongelukt tijdens werk in Zuid-Frankrijk

ARLES (ANP) - Tijdens werk ter voorkoming van bosbranden is ten noorden van het Zuid-Franse Arles een 38-jarig lid van de vrijwillige brandweer om het leven gekomen. Hij reed alleen in een speciaal voor bosbrandbestrijding ontworpen brandweertruck en raakte van de weg, melden Franse media. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend.

2 uur geleden
Media: tiener wilde aanslag plegen op Pride Leuven in 2024

LEUVEN (ANP/BELGA) - Een 18-jarige jongen wilde in 2024 een terroristische aanslag plegen op de Pride in Leuven. De Belgische krant Het Laatste Nieuws meldt dat hij in november samen met een medeverdachte terechtstaat.

3 uur geleden
Meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd

MOSKOU (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de nacht van maandag op dinsdag meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd. Dat zei burgemeester Sergej Sobjanin op Telegram.

3 uur geleden
WSJ: Trump staat positiever tegenover Zelensky

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.

5 uur geleden