Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Irak veroordeelt aanval Iran

Irak veroordeelt aanval Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - De Iraakse president en het Iraakse parlement hebben de raketaanval op militaire bases door Iran veroordeeld. De Iraanse vergeldingsactie was gericht op militaire locaties in Irak waar ook Amerikaanse troepen gestationeerd zijn.

Parlementsvoorzitter Mohammed al-Halbusi noemt de aanval een schending van de Iraakse soevereiniteit. "Wij weigeren toe te staan dat dit conflict op Iraaks grondgebied wordt uitgevochten."

President Barham Saleh sloot zich aan bij de woorden van Halbusi. "Ik zeg nogmaals dat wij de schending van onze soevereiniteit afwijzen en dat we niet toestaan dat er een conflict tussen twee andere landen op ons grondgebied wordt uitgevochten."

Ambassadeur opgeroepen

Het Iraakse ministerie van Buitenlandse Zaken liet weten de Iraanse ambassadeur in Bagdad op het matje te roepen. "Het ministerie van Buitenlandse Zaken verwerpt deze aanvallen en beschouwt ze als een schending van de Iraakse soevereiniteit", zei het in een verklaring. "Het benadrukt dat Irak een onafhankelijke staat is en dat de interne veiligheid prioriteit is. We zullen niet toestaan dat het een slagveld wordt."

Vorige week donderdag werd de Iraanse generaal Qassem Soleimani in Bagdad gedood door een Amerikaanse raket. De Iraanse raketaanval was daar een reactie op.

Meer uit Buitenland

Franse premier: niet onverschillig blijven over zorgen scholieren

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk mag niet "onverschillig" blijven over de zorgen van scholieren, wier protesten het land op zijn kop hebben gezet. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu gezegd in een televisietoespraak. Volgens hem komt de "woede van jongeren" niet uit de lucht vallen.

7 minuten geleden
Geheime dienst: Russen willen Deense defensiebedrijven saboteren

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Rusland zou volgens een medewerkster van de Deense inlichtingendienst PET defensiebedrijven die producten voor Oekraïne maken, proberen te saboteren. Volgens Josefine Christensen van de PET is dit een belangrijke escalatie.

50 minuten geleden
Advocaten Pike willen spuiten van mislukte executie onderzoeken

NASHVILLE (ANP/RTR) - De advocaten van Christa Pike hebben toestemming gevraagd om onder meer de injectiespuiten te inspecteren die zijn gebruikt bij de mislukte executie van hun cliënt vorige week. Ze willen dat de gebruikte apparatuur bewaard wordt, zodat die kan worden gebruikt in een mogelijke nieuwe rechtszaak. De advocaten betogen namelijk dat de manier waarop de executie is voltrokken neerkomt op marteling.

57 minuten geleden
Israëliër veroordeeld voor stelen apparatuur na aanval 7 oktober

TEL AVIV (ANP) - Een Israëlische rechtbank heeft een man veroordeeld tot zeven jaar cel voor de diefstal van geluidsapparatuur na de aanval door Hamas op het muziekfestival Nova, drie jaar geleden. Dat schrijft de nieuwssite Times of Israel. Enkele dagen na de aanslag, waarbij honderden doden vielen, kwam hij apparatuur halen die was achtergebleven. Deze had een waarde van ongeveer een half miljoen dollar (447.000 euro).

2 uur geleden
Zes aanhoudingen om diefstal uit Zuid-Frans Renoir Museum

NICE (ANP) - De Franse politie heeft in verscheidene delen van het land zes arrestaties verricht in verband met de diefstal van vier werken van de beroemde schilder Pierre-Auguste Renoir. Die werden een maand geleden gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, vlak bij Nice.

2 uur geleden
Ruim 6600 aanhoudingen en 1065 gewonden bij rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij de protesten en ongeregeldheden die sinds eind vorige maand vooral op en rond Franse scholen zijn geweest, zijn volgens binnenlandminister Laurent Nuñez 6629 aanhoudingen verricht. Bij uit de hand gelopen manifestaties zijn volgens de bewindsman 761 politiemensen gewond geraakt. Daarnaast raakten 215 scholieren en 89 medewerkers of leden van het onderwijzend personeel gewond.

3 uur geleden
Duitse politie zoekt met drones naar mogelijke poema bij München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - In Duitsland is een grote zoekactie opgezet na de waarneming van wat mogelijk een poema is. De politie zet in de buurt van München patrouillewagens, een helikopter en drones in om de roofkat te vinden.

3 uur geleden