Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Irak sluit grens met Syrië na val regime Assad

Irak sluit grens met Syrië na val regime Assad

BAGDAD/DAMASCUS (ANP/DPA) - Irak heeft de grens met Syrië gesloten kort na de val van het Syrische bewind van Bashar al Assad. Zo mag volgens de Iraakse autoriteiten niemand meer door de grensovergang Al Qaim. Dat is de belangrijkste grensovergang vlak bij de rivier de Eufraat, circa 325 kilometer ten noordwesten van Bagdad. In de regio zijn nog steeds terroristen van Islamitische Staat actief en Bagdad vreest dat die de chaos in Syrië aangrijpen om meer in actie te komen.

Er worden versterkingen en meer grensbewakingsapparatuur naar de grenspost gestuurd. Irak vreest ook dat sjiitische milities uit Iran en Irak naar Syrië gaan om zich met de strijd daar te bemoeien.

Irak heeft dit weekend alle tien medewerkers van de Iraakse ambassade in Damascus naar Beiroet overgebracht. Vrijdag raadde Bagdad alle landgenoten aan Syrië te verlaten. Irak heeft een grens van 600 kilometer met Syrië en heeft nauwe banden met Iran. Er zijn Iraanse sjiitische milities actief in Irak en Iran was een steunpilaar van het regime van Bashar al Assad in Syrië.

Irak kijkt met zorg naar de strijd in Syrië en de overwinningen van de door soennitische radicalen geleide strijdgroepen. Meer dan de helft van de Iraakse bevolking is sjiitisch.

Meer uit Buitenland

Hongarije ontzegt Kyiv Europees gas om Droezjba-leiding

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zegt het gastransport naar Oekraïne geleidelijk op te schorten tot er weer olie vloeit door de Droezjba-pijpleiding. Die bij een aanval beschadigde verbinding levert Russische olie via Oekraïne naar onder meer Hongarije. De pijpleiding is al weken een twistpunt tussen de Ruslandgezinde regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en Kyiv.

1 uur geleden
Iraanse ambassadeur in Pakistan rept over basis voor dialoog

ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR) - Er zijn geen directe of indirecte contacten tussen Iran en de VS volgens de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghadam. Hij voegt eraan toe dat bevriende landen proberen een basis te leggen voor een dialoog tussen Teheran en Washington, om een einde te maken aan de oorlog die Iran is opgelegd.

1 uur geleden
Spaanse premier: Iranconflict groter risico dan oorlog in Irak

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.

2 uur geleden
Twee arrestaties om brandstichting Joodse ambulances Londen

LONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".

2 uur geleden
VS hebben vijftienpuntenplan voorgelegd aan Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.

3 uur geleden
Bijna 150.000 Oekraïners zonder stroom na Russische aanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.

4 uur geleden
Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

5 uur geleden