'Irak garandeert veiligheid Amerikanen'
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Iraakse leiders beloven de veiligheid van Amerikanen en Amerikaanse bezittingen op hun grondgebied te garanderen. Dat meldde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken nadat betogers de ambassade van de Verenigde Staten hadden belaagd in Bagdad.
De Amerikaanse minister Mike Pompeo (Buitenlandse Zaken) belde met de Iraakse premier Adil Abdul-Mahdi en president Barham Salih. "De minister maakte duidelijk dat de VS hun mensen zullen beschermen, die daar zijn om een soeverein en onafhankelijk Irak te ondersteunen", aldus een woordvoerster van het ministerie van Pompeo.
De Iraakse leiders zouden de minister op het hart hebben gedrukt dat ze "hun verantwoordelijkheid serieus nemen" en de veiligheid van de Amerikanen zullen garanderen.
Iraakse veiligheidstroepen leken aanvankelijk niet in te grijpen toen betogers naar de ambassade trokken in de zwaarbewaakte Groene Zone in de Iraakse hoofdstad. Daar gooiden demonstranten volgens getuigen met stenen en scandeerden ze anti-Amerikaanse leuzen. Later arriveerden Iraakse speciale eenheden om de betogers weg te houden van de hoofdingang.
Meer uit Buitenland
ADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
13 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
3 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
5 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten moeten aan zeven voorwaarden voldoen voordat Iran de Straat van Hormuz heropent, stelt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een persoon op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
7 uur geleden