Irak dient klacht in bij Veiligheidsraad
BAGDAD (ANP/RTR) - Het Iraakse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft officiële klachten ingediend bij de secretaris-generaal van de Verenigde Naties en de Veiligheidsraad over de Amerikaanse luchtaanvallen op Iraakse bodem. Door de aanvallen kwamen de Iraanse generaal Qassem Soleimani en verschillende Iraakse militieleiders om het leven.
De klacht gaat over "Amerikaanse aanvallen en agressie op Iraakse militaire posities en de moord op Iraakse en geallieerde militaire bevelhebbers op hoog niveau op Iraakse grond", aldus het ministerie in een verklaring.
Het ministerie beschrijft de aanvallen als "gevaarlijke schending van Iraakse soevereiniteit en van de voorwaarden over de aanwezigheid van de VS in Irak".
Het ministerie roept de Veiligheidsraad op om de aanvallen te veroordelen.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie in India heeft in New Delhi meer dan 2000 demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.
51 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
5 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
6 uur geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker elf levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.
6 uur geleden