Irak: coalitie tegen IS heeft gevechtsmissie beëindigd
BAGDAD (ANP/RTR) - De internationale coalitie tegen Islamitische Staat heeft de gevechtsmissie in Irak beëindigd. Dat zei de Iraakse nationale veiligheidsadviseur Qasim al-Araji volgens staatspersbureau INA. De door de VS geleide coalitie heeft het nieuws nog niet bevestigd.
De veiligheidsadviseur zei dat nog wel coalitietroepen achterblijven in zijn land, bijvoorbeeld om lokale veiligheidstroepen te trainen. De Verenigde Staten hadden het einde van hun gevechtsmissie al aangekondigd. Het was de bedoeling om de Amerikaanse gevechtstroepen voor het eind van het jaar terug te trekken.
Ook Nederland doet mee aan de internationale coalitie tegen IS. Die terreurorganisatie veroverde jaren geleden grote gebieden in Irak en Syrië, maar wist die niet te behouden. Nederlandse militairen begeleiden en trainen Koerdische en Iraakse collega’s. Ook wordt een bijdrage geleverd aan het beveiligen van het vliegveld in het Iraakse Erbil.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
2 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
3 uur geledenANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.
4 uur geleden