Irak: coalitie tegen IS heeft gevechtsmissie beëindigd
BAGDAD (ANP/RTR) - De internationale coalitie tegen Islamitische Staat heeft de gevechtsmissie in Irak beëindigd. Dat zei de Iraakse nationale veiligheidsadviseur Qasim al-Araji volgens staatspersbureau INA. De door de VS geleide coalitie heeft het nieuws nog niet bevestigd.
De veiligheidsadviseur zei dat nog wel coalitietroepen achterblijven in zijn land, bijvoorbeeld om lokale veiligheidstroepen te trainen. De Verenigde Staten hadden het einde van hun gevechtsmissie al aangekondigd. Het was de bedoeling om de Amerikaanse gevechtstroepen voor het eind van het jaar terug te trekken.
Ook Nederland doet mee aan de internationale coalitie tegen IS. Die terreurorganisatie veroverde jaren geleden grote gebieden in Irak en Syrië, maar wist die niet te behouden. Nederlandse militairen begeleiden en trainen Koerdische en Iraakse collega’s. Ook wordt een bijdrage geleverd aan het beveiligen van het vliegveld in het Iraakse Erbil.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Dubravka Šuica (Middellandse Zeegebied) reist volgende week naar Washington voor overleg van de zogenoemde vredesraad voor Gaza. Ze zit daar als waarnemer, meldt een commissiewoordvoerder.
34 minuten geledenANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
2 uur geleden