Irak: coalitie tegen IS heeft gevechtsmissie beëindigd
BAGDAD (ANP/RTR) - De internationale coalitie tegen Islamitische Staat heeft de gevechtsmissie in Irak beëindigd. Dat zei de Iraakse nationale veiligheidsadviseur Qasim al-Araji volgens staatspersbureau INA. De door de VS geleide coalitie heeft het nieuws nog niet bevestigd.
De veiligheidsadviseur zei dat nog wel coalitietroepen achterblijven in zijn land, bijvoorbeeld om lokale veiligheidstroepen te trainen. De Verenigde Staten hadden het einde van hun gevechtsmissie al aangekondigd. Het was de bedoeling om de Amerikaanse gevechtstroepen voor het eind van het jaar terug te trekken.
Ook Nederland doet mee aan de internationale coalitie tegen IS. Die terreurorganisatie veroverde jaren geleden grote gebieden in Irak en Syrië, maar wist die niet te behouden. Nederlandse militairen begeleiden en trainen Koerdische en Iraakse collega’s. Ook wordt een bijdrage geleverd aan het beveiligen van het vliegveld in het Iraakse Erbil.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
6 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
8 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
11 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
14 uur geleden