Iraanse voetballers zingen tijdens WK niet mee met volkslied
DOHA (ANP/RTR/DPA) - Alle elf spelers van Iran hebben op het WK voetbal niet meegezongen toen het Iraanse volkslied klonk. Hun zwijgen wordt gezien als een nieuwe steunbetuiging voor de demonstranten in Iran. Meerdere voetballers hadden de voorbije weken al hun steun uitgesproken. De Iraanse staatsomroep heeft de uitzending onderbroken tijdens het volkslied.
Het nationale team van Iran speelt maandag de eerste wedstrijd op het WK in Qatar tegen Engeland. Ook op de tribunes was gejoel te horen toen het volkslied werd afgespeeld. In het stadion waren fans te zien die shirts droegen met de tekst "Women, Life, Freedom" (Vrouwen, Leven, Vrijheid). Die tekst wordt herhaaldelijk gescandeerd tijdens de Iraanse protesten van de afgelopen paar maanden.
De grootschalige protesten in Iran hebben de afgelopen maanden honderden mensen het leven gekost volgens mensenrechtenorganisaties. Ook zijn duizenden mensen opgepakt. De demonstranten eisen meer vrijheden en vrouwenrechten en roepen om het vertrek van het autoritaire regime.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.
14 minuten geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - De belangrijkste Taiwanese oppositiepoliticus, Cheng Li-wun, is aangekomen in Shanghai. Het zeldzame bezoek van de ooit separatistische Li-wun moet de banden met China aanhalen. Li-wun geldt als zeer pro-Chinees, wat haar ook binnen haar eigen partij, KMT, soms op kritiek komt te staan.
23 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Iraniërs gewaarschuwd geen treinen te gebruiken en uit de buurt te blijven van spoorwegen. Wie daar geen gehoor aan geeft, riskeert volgens de krijgsmacht zijn of haar eigen leven.
56 minuten geledenHANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Een van de meest gedecoreerde militairen van Australië, oorlogsveteraan Ben Roberts-Smith, is gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden. De Australische krant The Age schrijft dat Roberts-Smith op het vliegveld van Sydney is opgepakt. De politie wil enkel bevestigen dat het om "een 47-jarige oud-militair" gaat. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op vijf mensen in Afghanistan tussen 2009 en 2012.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
11 uur geleden