Iraanse voetballers zingen tijdens WK niet mee met volkslied
DOHA (ANP/RTR/DPA) - Alle elf spelers van Iran hebben op het WK voetbal niet meegezongen toen het Iraanse volkslied klonk. Hun zwijgen wordt gezien als een nieuwe steunbetuiging voor de demonstranten in Iran. Meerdere voetballers hadden de voorbije weken al hun steun uitgesproken. De Iraanse staatsomroep heeft de uitzending onderbroken tijdens het volkslied.
Het nationale team van Iran speelt maandag de eerste wedstrijd op het WK in Qatar tegen Engeland. Ook op de tribunes was gejoel te horen toen het volkslied werd afgespeeld. In het stadion waren fans te zien die shirts droegen met de tekst "Women, Life, Freedom" (Vrouwen, Leven, Vrijheid). Die tekst wordt herhaaldelijk gescandeerd tijdens de Iraanse protesten van de afgelopen paar maanden.
De grootschalige protesten in Iran hebben de afgelopen maanden honderden mensen het leven gekost volgens mensenrechtenorganisaties. Ook zijn duizenden mensen opgepakt. De demonstranten eisen meer vrijheden en vrouwenrechten en roepen om het vertrek van het autoritaire regime.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.
3 minuten geledenGOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.
40 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.
4 uur geledenCOURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
19 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
19 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
19 uur geleden