Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse VN-ambassadeur: VS hebben conflict Israël-Gaza verergerd

Iraanse VN-ambassadeur: VS hebben conflict Israël-Gaza verergerd

NEW YORK (ANP) - Tijdens het debat in de VN-Veiligheidsraad over de oorlog tussen Israël en Hamas heeft de Iraanse VN-ambassadeur Saeed Iravani gezegd dat de Verenigde Staten "het conflict hebben verergerd door zich aan te sluiten bij de agressor, ten koste van de onschuldige Palestijnse bevolking". Dat melden diverse media, waaronder Al Jazeera.

Ook noemde Iravani de VS vanwege hun "onwankelbare steun voor de Israëlische bezetting en agressie" een "actief onderdeel van het probleem". En: "Het direct verlenen van militaire en logistieke steun aan het onderdrukkende bezettingsregime heeft de VS medeplichtig gemaakt aan de brute massamoord op onschuldige Palestijnse mensen in de Gazastrook."

Over de toenemende onveiligheid in het Midden-Oosten zei de Iraanse ambassadeur dat de VS "ten onrechte de schuld in de schoenen van Iran schuiven". Eerder in het debat in de Veiligheidsraad had de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken gezegd dat Iran en zijn bondgenoten de regio aan het destabiliseren waren.

Blinken greep de gelegenheid ook aan om Iran te waarschuwen. "De Verenigde Staten zoeken geen conflict met Iran. We willen niet dat deze oorlog zich uitbreidt. Maar als Iran of zijn bondgenoten waar dan ook Amerikaans personeel aanvallen, vergis je dan niet: we zullen onze mensen verdedigen, we zullen onze veiligheid verdedigen. Snel en resoluut."

Meer uit Buitenland

Helikopter die in VS botste met vliegtuig had kapotte hoogtemeter

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Veiligheidsonderzoekers die de botsing in de lucht in januari tussen een passagiersvliegtuig van American Airlines en een Black Hawk van het Amerikaanse leger nabij Washington onderzochten, hebben ontdekt dat de hoogtemeter van de helikopter niet goed werkte.

2 minuten geleden
Tientallen doden door Israëlisch vuur op voedselhulprij Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische soldaten hebben minstens dertig mensen gedood toen ze woensdag het vuur openden op een menigte die wachtte op humanitaire hulp in het noorden van de Gazastrook. Dat meldt de burgerbescherming van het Palestijnse gebied. Er zouden ook ongeveer driehonderd gewonden zijn gevallen.

50 minuten geleden
VN-rapporteur martelingen waarschuwt voor honger in Gaza

GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.

11 uur geleden
Amerikaanse gezant Witkoff naar Israël over toestand in Gaza

WASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.

13 uur geleden
België gaat luchtdropping van hulpgoederen uitvoeren boven Gaza

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.

15 uur geleden
Tienduizenden nemen in Birmingham afscheid van Ozzy Osbourne

BIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.

15 uur geleden
China en Rusland gaan weer militaire manoeuvres houden

BEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.

18 uur geleden