Iraanse VN-ambassadeur: VS hebben conflict Israël-Gaza verergerd
NEW YORK (ANP) - Tijdens het debat in de VN-Veiligheidsraad over de oorlog tussen Israël en Hamas heeft de Iraanse VN-ambassadeur Saeed Iravani gezegd dat de Verenigde Staten "het conflict hebben verergerd door zich aan te sluiten bij de agressor, ten koste van de onschuldige Palestijnse bevolking". Dat melden diverse media, waaronder Al Jazeera.
Ook noemde Iravani de VS vanwege hun "onwankelbare steun voor de Israëlische bezetting en agressie" een "actief onderdeel van het probleem". En: "Het direct verlenen van militaire en logistieke steun aan het onderdrukkende bezettingsregime heeft de VS medeplichtig gemaakt aan de brute massamoord op onschuldige Palestijnse mensen in de Gazastrook."
Over de toenemende onveiligheid in het Midden-Oosten zei de Iraanse ambassadeur dat de VS "ten onrechte de schuld in de schoenen van Iran schuiven". Eerder in het debat in de Veiligheidsraad had de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken gezegd dat Iran en zijn bondgenoten de regio aan het destabiliseren waren.
Blinken greep de gelegenheid ook aan om Iran te waarschuwen. "De Verenigde Staten zoeken geen conflict met Iran. We willen niet dat deze oorlog zich uitbreidt. Maar als Iran of zijn bondgenoten waar dan ook Amerikaans personeel aanvallen, vergis je dan niet: we zullen onze mensen verdedigen, we zullen onze veiligheid verdedigen. Snel en resoluut."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
7 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
8 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
8 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
14 uur geleden