Iraanse sportklimster komt in actie zonder 'verplichte' hoofddoek
SEOUL (ANP/DPA) - De Iraanse sportklimmer Elnaz Rekabi heeft tijdens de finale van de Aziatische kampioenschappen voor opschudding gezorgd door zonder hoofddoek mee te doen. Volgens waarnemers moet de actie gezien worden als een teken van solidariteit met de huidige protesten tegen de in Iran verplichte hoofddoek.
Iraanse vrouwen moeten in het openbaar hoofddoeken dragen om hun haar te verbergen. De wet is ook van toepassing bij sportwedstrijden. Op sociale media werd Rekabi geprezen door Iraniërs. "We zijn trots op je", viel onder meer te lezen.
Het optreden van Rekabi was de officiële Iraanse media evenmin ontgaan. "Het is afwachten hoe het ministerie van Sport op deze actie zal reageren", aldus de regeringsgezinde krant Hamshahri maandag.
De 33-jarige Rekabi eindigde op de vierde plaats in Seoul. Sportklimmen debuteerde vorig jaar in Tokio op de Olympische Spelen. Over twee jaar staat het weer op het programma bij de Spelen van Parijs.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
3 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
4 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
5 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
5 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
11 uur geleden