
Iraanse regisseur Dariush Mehrjui (83) thuis doodgestoken
TEHERAN (ANP) - Dariush Mehrjui, een van de bekendste Iraanse regisseurs, is doodgestoken in zijn huis in een wijk net buiten Teheran. Dat meldt vakblad Variety op basis van het Iraanse persbureau IRNA. Mehrjui was 83 jaar oud. Ook zijn vrouw werd om het leven gebracht. Zij werden gevonden door hun dochter.
De politie onderzoekt de dood van het koppel. De regisseur en zijn vrouw lijken zaterdagavond thuis overvallen te zijn. Details over het incident zijn nog niet duidelijk. Mehrjui's vrouw liet deze week in een interview in een Iraanse krant weten dat zij werden bedreigd en dat er eerder in hun huis was ingebroken.
Mehrjui vestigde in 1969 naam met zijn film The Cow, die wordt gezien als een van de eerste titels van de 'nouvelle vague' van de Iraanse cinema. The Cow werd onder meer bekroond op het festival van Venetië. Daarna maakte hij films als The Cycle (1974), The Tenants (1987), Hamoun (1990) en Sara (1993).
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat als de protesten tegen de arrestaties van immigranten in Los Angeles aanhouden de federale regering zal ingrijpen. Eerder zei Tom Homan, binnen de regering van Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, al dat hij soldaten van de Nationale Garde wil inzetten.
2 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag beschoten tijdens een campagne-evenement in hoofdstad Bogota. De 39-jarige rechtse oppositiesenator raakte volgens Colombiaanse media ernstig gewond.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 30-jarige vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten en overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen, bevestigt de politie.
8 uur geledenCHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.
9 uur geledenPASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.
12 uur geleden