Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse rapper ontkomt aan doodstraf, krijgt zes jaar cel

Iraanse rapper ontkomt aan doodstraf, krijgt zes jaar cel

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse rapper, Toomaj Salehi, die de jongste protestbeweging uitdrukkelijk heeft gesteund, heeft zes jaar en drie maanden gevangenisstraf gekregen wegens 'het verspreiden van verderf op aarde'. Op deze weinig specifieke aanklacht kan ook de doodstraf staan. In Iran worden volgens mensenrechtenorganisaties veel meer mensen ter dood veroordeeld en geëxecuteerd dan in voorgaande jaren.

Salehi is bekend in Iran en hij steunde de protesten die afgelopen jaar losbarstten, nadat de 22-jarige Iraans-Koerdische Mahsa Amini in hechtenis overleed. Zij was door agenten aangehouden voor het dragen van in de Islamitische Republiek "ongepaste kleding".

Volgens de raadsman van de rapper werd hij niet schuldig bevonden aan het beledigen van de geestelijke leider Ali Khameni en het samenzweren met vijandige buitenlandse regeringen. Hij zit niet meer in de isolatiecel, zegt de advocaat.

Meer uit Buitenland

Oekraïense tiener opgepakt voor dood vrouw en kind in Duitsland

DORSTEN (ANP/DPA) - Een 16-jarige Oekraïner is gearresteerd in verband met de dood van een 32-jarige Oekraïense vrouw en haar dochter van negentien maanden. Zij werden zondagochtend langs een bospad gevonden in Dorsten, op zo'n 30 kilometer van de grens met de Achterhoek.

21 minuten geleden
Doden bij Oekraïense aanval op dronefabriek diep in Rusland

IZJEVSK (ANP/AFP/RTR) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Izjevsk zijn drie mensen gedood en tientallen gewond geraakt, zeiden de lokale autoriteiten. Izjevsk ligt meer dan 1000 kilometer van Oekraïne.

1 uur geleden
Spanje beleefde de warmste juni ooit gemeten

MADRID (ANP) - Spanje heeft de heetste maand juni sinds het begin van de metingen achter de rug. De gemiddelde temperatuur was 23,6 graden, meldt de meteorologische dienst AEMET. Dat is 0,8 graden warmer dan het record uit 2017. Dat record is daarmee "verpulverd", zegt de dienst op basis van voorlopige data.

1 uur geleden
Polen gaat grenscontroles instellen bij Duitse en Litouwse grens

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat tijdelijke grenscontroles instellen langs de grenzen met Duitsland en Litouwen, heeft premier Donald Tusk aangekondigd. De controles moeten komende maandag ingaan.

1 uur geleden
Vrouw overleden op het strand in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een 67-jarige vrouw uit Dendermonde is overleden op het strand van Middelkerke in België. De vrouw werd daar onwel, heeft de Vlaamse politie aan Het Laatste Nieuws bevestigd.

2 uur geleden
Twee doden in Italië vanwege hitte

ROME (ANP) - Twee mensen zijn in Italië omgekomen als gevolg van de hitte. Dat meldt de BBC.

3 uur geleden
Hulporganisaties eisen einde aan Israëlisch hulpsysteem in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden".

3 uur geleden