Iraanse Quds-commandant onvindbaar na aanvallen in Beiroet
TEHERAN/BEIROET (ANP/RTR) - De Iraanse commandant van de zogeheten Quds Brigade, Esmail Qaani, is spoorloos. Hij reisde naar Libanon meteen na de dood van Hezbollah-leider Hassan Nasrallah vorige maand door een Israëlische luchtaanval. Sinds de Israëlische aanvallen op Beiroet eind vorige week is hij echter niet meer bereikbaar. Dat hebben twee hoge Iraanse veiligheidsfunctionarissen aan persbureau Reuters verteld.
Een van de functionarissen zei dat Qaani zich in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet bevond, bekend als Dahiyeh, tijdens een aanval die naar verluidt gericht was op de hoge Hezbollah-functionaris Hashem Safieddine. Sindsdien zouden Iran en Hezbollah geen contact meer hebben kunnen krijgen met Qaani.
Ook van Safieddine, van wie verwacht wordt dat hij de volgende leider van Hezbollah wordt, is niet bekend waar hij is.
Onzeker
De Israëlische militaire woordvoerder luitenant-kolonel Nadav Shoshani zei niet te weten of Qaani en Safieddine gedood zijn. Wel zei hij dat Israël eind vorige week een aanval had uitgevoerd op het inlichtingenhoofdkwartier van Hezbollah in Beiroet. "Wanneer we specifieke resultaten van die aanval hebben, zullen we die delen. Er zijn veel vragen over wie er was en wie niet," aldus Shoshani.
De Quds Brigade, de buitenlandse tak van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), houdt toezicht op de omgang met groepen die bondgenoten zijn van Teheran in het Midden-Oosten, zoals Hezbollah. De commandant van de IRG, brigadegeneraal Abbas Nilforoushan, werd samen met Nasrallah gedood in zijn bunker toen deze op 27 september werd getroffen door Israëlische bommen.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft zondag zijn aftreden aangekondigd. Daarmee maakt hij een einde aan zijn tweede en laatste ambtstermijn van vijf jaar en maakt hij de weg vrij voor vervroegde presidentsverkiezingen. Het aftreden van Vučić was verwacht.
34 minuten geledenNIEDERHAUSEN (ANP/DPA) - Een 84-jarige man heeft zondag in de West-Duitse plaats Niederhausen tijdens het parkeren zijn echtgenote doodgereden, meldt de politie. Bij het achteruit inparkeren botste de man tegen een geparkeerd voertuig aan. Vervolgens reed hij om onbekende redenen hard vooruit, waarbij hij zijn 80-jarige vrouw raakte, die voor de auto stond.
52 minuten geledenMEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.
2 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In een reactie op de arrestatie van vijf verdachten voor het voorbereiden van een terreurdaad bij een Britse luchtmachtbasis, claimde de Amerikaanse president Donald Trump zondag dat de arrestaties het gevolg waren van Amerikaanse samenwerking met de Britse autoriteiten. Veiligheidsdiensten van beide landen, waaronder het Britse Scotland Yard, zouden de verdachten al langer in het vizier hebben gehad.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Bij Saudische luchtaanvallen op een markt in Taiz, in het zuidwesten van Jemen, zijn zeven doden gevallen in een gebied dat in handen is van de Jemenitische Houthi's. Dat meldt al-Masirah, de tv-zender van de Houthi's, op gezag van het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's. Ook zouden veertig mensen onder wie vijf kinderen gewond zijn geraakt door de aanvallen.
4 uur geleden