Iraanse president ontmoet Poetin donderdag in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Iraanse president Ebrahim Raisi brengt donderdag een bezoek aan Rusland en heeft er een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, meldt het Kremlin. Teheran en Moskou gaan meer samenwerkingen aan op het gebied van veiligheid, politiek en economie sinds de Russische inval in Oekraïne.
De agenda van de bijeenkomst zou nog niet zijn vastgesteld. Raisi gaat volgens het Iraanse persbureau Tasnim met een politieke en economische delegatie naar Rusland. De Iraanse buitenlandminister Hossein Amirabdollahian is momenteel al in Rusland. Hij is in Moskou voor een regionale top.
Raisi's bezoek komt een dag nadat Poetin zelf op reis gaat. Hij is woensdag in Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. De Russische president komt zelden zijn land uit sinds de oorlog in Oekraïne in februari 2022 begon. In de laatste jaren ging hij voornamelijk naar voormalige Sovjetlanden. In oktober bracht Poetin een bezoek aan China.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
4 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
6 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
7 uur geleden