Iraanse parlementsvoorzitter bezoekt plek bombardement in Beiroet
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De voorzitter van het Iraanse parlement is naar Beiroet in Libanon afgereisd. Mohammad Bagher Ghalibaf bezocht daar met politici van Hezbollah de plek van Israëlische luchtaanvallen in de stad, die volgens de autoriteiten het leven hebben gekost aan 22 mensen.
Ghalibaf verklaarde volgens nieuwszender Al Jazeera bij aankomst in de hoofdstad dat hij namens zijn land steun komt betuigen aan Libanon en de inwoners van het land. "We zullen aan hun kant staan onder moeilijke omstandigheden."
Iran geldt als een belangrijke bondgenoot van de Libanese Hezbollahbeweging. De recente Israëlische bombardementen van de dichtbevolkte wijk Basta waren naar verluidt gericht tegen een topfunctionaris van de groep, Wafiq Safa. Over zijn lot bestaat onduidelijkheid.
De verslechterende veiligheidssituatie in Libanon wordt internationaal met bezorgdheid gevolgd. Noorwegen maakte zaterdag bekend ambassadepersoneel terug te trekken. De ambassadeur blijft zelf nog wel in Libanon, evenals een klein aantal andere diplomaten.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oud-speciaal aanklager Jack Smith een "gestoord beest" genoemd. Smith wordt donderdag onder ede gehoord voor het Amerikaanse Congres, waar hij verklaart over zijn gestaakte onderzoek naar Trumps pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De afgelopen periode heeft laten zien dat een eensgezind Europa dat voor zichzelf opkomt resultaten oplevert, zei de Deense premier Mette Frederiksen. Ze doelt op de Groenland-crisis waar nu de angel uit is.
1 uur geledenDAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.
2 uur geleden