Iraanse parlementsvoorzitter bezoekt plek bombardement in Beiroet
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De voorzitter van het Iraanse parlement is naar Beiroet in Libanon afgereisd. Mohammad Bagher Ghalibaf bezocht daar met politici van Hezbollah de plek van Israëlische luchtaanvallen in de stad, die volgens de autoriteiten het leven hebben gekost aan 22 mensen.
Ghalibaf verklaarde volgens nieuwszender Al Jazeera bij aankomst in de hoofdstad dat hij namens zijn land steun komt betuigen aan Libanon en de inwoners van het land. "We zullen aan hun kant staan onder moeilijke omstandigheden."
Iran geldt als een belangrijke bondgenoot van de Libanese Hezbollahbeweging. De recente Israëlische bombardementen van de dichtbevolkte wijk Basta waren naar verluidt gericht tegen een topfunctionaris van de groep, Wafiq Safa. Over zijn lot bestaat onduidelijkheid.
De verslechterende veiligheidssituatie in Libanon wordt internationaal met bezorgdheid gevolgd. Noorwegen maakte zaterdag bekend ambassadepersoneel terug te trekken. De ambassadeur blijft zelf nog wel in Libanon, evenals een klein aantal andere diplomaten.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
35 minuten geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
54 minuten geledenBERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt vrijdag Europese bondgenoten over het nieuwe Amerikaanse vredesplan, melden verschillende bronnen. Het telefoongesprek wordt gevoerd met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Britse premier Keir Starmer.
3 uur geleden