Iraanse parlementsvoorzitter bezoekt plek bombardement in Beiroet
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De voorzitter van het Iraanse parlement is naar Beiroet in Libanon afgereisd. Mohammad Bagher Ghalibaf bezocht daar met politici van Hezbollah de plek van Israëlische luchtaanvallen in de stad, die volgens de autoriteiten het leven hebben gekost aan 22 mensen.
Ghalibaf verklaarde volgens nieuwszender Al Jazeera bij aankomst in de hoofdstad dat hij namens zijn land steun komt betuigen aan Libanon en de inwoners van het land. "We zullen aan hun kant staan onder moeilijke omstandigheden."
Iran geldt als een belangrijke bondgenoot van de Libanese Hezbollahbeweging. De recente Israëlische bombardementen van de dichtbevolkte wijk Basta waren naar verluidt gericht tegen een topfunctionaris van de groep, Wafiq Safa. Over zijn lot bestaat onduidelijkheid.
De verslechterende veiligheidssituatie in Libanon wordt internationaal met bezorgdheid gevolgd. Noorwegen maakte zaterdag bekend ambassadepersoneel terug te trekken. De ambassadeur blijft zelf nog wel in Libanon, evenals een klein aantal andere diplomaten.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
34 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
3 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
5 uur geleden