Iraanse parlementsvoorzitter bezoekt plek bombardement in Beiroet
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De voorzitter van het Iraanse parlement is naar Beiroet in Libanon afgereisd. Mohammad Bagher Ghalibaf bezocht daar met politici van Hezbollah de plek van Israëlische luchtaanvallen in de stad, die volgens de autoriteiten het leven hebben gekost aan 22 mensen.
Ghalibaf verklaarde volgens nieuwszender Al Jazeera bij aankomst in de hoofdstad dat hij namens zijn land steun komt betuigen aan Libanon en de inwoners van het land. "We zullen aan hun kant staan onder moeilijke omstandigheden."
Iran geldt als een belangrijke bondgenoot van de Libanese Hezbollahbeweging. De recente Israëlische bombardementen van de dichtbevolkte wijk Basta waren naar verluidt gericht tegen een topfunctionaris van de groep, Wafiq Safa. Over zijn lot bestaat onduidelijkheid.
De verslechterende veiligheidssituatie in Libanon wordt internationaal met bezorgdheid gevolgd. Noorwegen maakte zaterdag bekend ambassadepersoneel terug te trekken. De ambassadeur blijft zelf nog wel in Libanon, evenals een klein aantal andere diplomaten.
Meer uit Buitenland
WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.
5 uur geleden