Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse oud-president Ahmadinejad gaat opnieuw voor comeback

Iraanse oud-president Ahmadinejad gaat opnieuw voor comeback

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - De voormalige Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad hoopt na ruim tien jaar weer president van zijn land te worden. Hij heeft zich volgens de staatstelevisie geregistreerd om mee te doen aan de verkiezingen van eind deze maand.

Zijn deelname moet nog wel worden goedgekeurd door de Raad der Hoeders van de Grondwet. Dat gebeurde in 2021 en 2017 niet, toen Ahmadinejad ook al probeerde om zijn baan terug te krijgen. Sindsdien is hij opvallend kritisch op de regering en de opperste leider, ayatollah Ali Khamenei.

De 67-jarige Ahmadinejad was ook al president van Iran van 2005 tot 2013. Hij staat bekend als ultraconservatieve hardliner die voor veel internationale ophef zorgde door zijn uitspraken over Israël en de Holocaust. Na zijn omstreden herverkiezing in 2009 braken grote protesten uit in Iran.

Iran is op zoek naar een nieuwe president na het helikopterongeluk van afgelopen maand waarbij Ebrahim Raisi omkwam. De Iraniërs gaan op 28 juni naar de stembus. De president is in Iran een machtig figuur, maar wel ondergeschikt aan de ayatollah. Op 11 juni maakt de Raad der Hoeders bekend wie op de kieslijst staan.

Meer uit Buitenland

Orkaan Melissa afgezwakt boven Jamaica, maar gevaar niet voorbij

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Orkaan Melissa is na aankomst bij Jamaica afgezwakt tot een orkaan van categorie vier. Dat meldt het Amerikaanse National Hurricane Center, dat benadrukt dat het nog steeds gaat om een krachtige storm die levensgevaarlijke toestanden kan veroorzaken. Inwoners van de eilandstaat krijgen het advies op een veilige plek te blijven.

18 minuten geleden
Bestand Gaza volgens Vance nog intact, begrijpt Israëlische actie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat het staakt-het-vuren in de Gazastrook standhoudt, ondanks de nieuwe Israëlische aanvallen. Volgens hem werden Israëlische militairen eerder aangevallen en de Verenigde Staten verwachten dat Israël daarom in actie komt.

51 minuten geleden
Hamas ontkent betrokkenheid bij aanval op troepen Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hamas heeft na Israëlische luchtaanvallen benadrukt dat het wil vasthouden aan de vredesdeal in de Gazastrook. De Palestijnse beweging ontkent in een verklaring ook betrokken te zijn bij een aanval op Israëlische troepen in Rafah.

1 uur geleden
Getuigen meldden luchtaanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Israël is begonnen met het uitvoeren van luchtaanvallen op de Gazastrook. Dat melden de lokale autoriteiten in Gaza en getuigen aan internationale persbureaus, Al Jazeera en Israëlische media.

2 uur geleden
Tienduizenden mensen ontvluchten el-Fasher

EL-FASHER (ANP/DPA/RTR) - Tienduizenden mensen zijn weggevlucht uit de stad el-Fasher in Soedan. VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR meldt dat ruim 26.000 personen zijn gearriveerd in een vluchtelingenkamp dat enkele tientallen kilometers verderop ligt. Vluchtelingen vertelden hoe ze werden beschoten terwijl ze weg probeerden te komen en spraken over moorden en executies.

3 uur geleden
Media: Netanyahu wil groter deel Gaza onder Israëlische controle

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil dat het leger een groter gedeelte van de Gazastrook gaat bezetten, melden Israëlische media zoals The Times of Israel en The Jerusalem Post. De troepen hadden zich voor het ingaan van het staakt-het-vuren teruggetrokken naar de zogenoemde gele lijn, maar Netanyahu zou nu hebben besloten om de Israëlische aanwezigheid in Gaza uit te breiden.

3 uur geleden
Orkaan Melissa bereikt Jamaica, grote schade gemeld

ST. ELIZABETH (ANP) - Orkaan Melissa is aan land gegaan in Jamaica, meldt The Jamaican Observer op basis van de meteorologische dienst van de eilandstaat. Dat gebeurde rond 11.00 uur lokale tijd (17.00 uur Nederlandse tijd). Onder meer het kantoor van Jamaica Public Service, een energieleverancier, zou volgens dat medium compleet zijn vernield door de orkaan van de zwaarste categorie. Zeker 35 procent van de klanten van de dienst zou zonder stroom zitten.

3 uur geleden