Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse Nobelprijswinnares gaat in gevangenis in hongerstaking

Iraanse Nobelprijswinnares gaat in gevangenis in hongerstaking

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede Narges Mohammadi gaat in de gevangenis in hongerstaking. Dat meldt haar familie, die zich grote zorgen zegt te maken over haar gezondheid.

De 51-jarige Mohammadi zit momenteel vast in de Evin-gevangenis in de Iraanse hoofdstad Teheran. Ze kreeg in oktober de Vredesprijs toegekend "voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran". Ze weigert onder meer een hoofddoek te dragen, wat in Iran verplicht is in de openbare ruimte.

Mohammadi heeft de afgelopen twee decennia vanwege haar activisme herhaaldelijk vastgezeten. Ze lijdt aan hart- en longaandoeningen en moet volgens haar familie dringend buiten de gevangenis worden behandeld. De autoriteiten zouden daar niet aan meewerken.

De activiste protesteert volgens haar familie met de hongerstaking tegen twee zaken: "Het beleid van de Islamitische Republiek om medische zorg voor zieke gevangenen uit te stellen en te verwaarlozen en het beleid om Iraanse vrouwen verplicht een hidjab te laten dragen." Een hidjab is een hoofddoek.

Meer uit Buitenland

Israël begint met uitzetting van opvarenden actieschip Madleen

TEL AVIV (ANP) - Israël is begonnen met de uitzetting van de activisten die per boot Gaza probeerden te bereiken. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een foto van de Zweedse activist Greta Thunberg in een vliegtuig op X gezet, met de opmerking dat ze vertrekt naar Zweden. Ook een Franse activist lijkt te vertrekken.

6 minuten geleden
Premier Australië veroordeelt incident met journalist in LA

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese veroordeelt een incident in Los Angeles waarbij een Australische journalist werd geraakt door een rubberen kogel. Lauren Tomasi van nieuwszender 9News deed in de Amerikaanse stad verslag van de felle protesten tegen de immigratiedienst.

26 minuten geleden
Oekraïne meldt opnieuw grootschalige Russische luchtaanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne zegt dat Rusland opnieuw een groot aantal drones en raketten op het land heeft afgestuurd. Kyiv was doelwit van een van de grootste aanvallen tot nu toe, zegt president Volodymyr Zelensky. De aanvallen "overstemmen de inspanningen van de Verenigde Staten en anderen wereldwijd om Rusland tot vrede te dwingen", schrijft hij op X. Rusland meldt ook Oekraïense droneaanvallen.

38 minuten geleden
Israël dreigt Jemenitische Houthi's met zee- en luchtblokkade

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische defensieminister Israel Katz heeft gewaarschuwd dat Israël de Jemenitische Houthi's een zee- en luchtblokkade zal opleggen als zij doorgaan met aanvallen op Israël. De uitspraak volgde op een Israëlische aanval op de haven van Hodeidah in het westen van Jemen.

1 uur geleden
Stalker van Taylor Swift krijgt contactverbod opgelegd

LOS ANGELES (ANP) - Een vermeende stalker van Taylor Swift heeft van de rechter een tijdelijk contactverbod opgelegd gekregen. Dat melden media als het blad Billboard. De zangeres had om het contactverbod gevraagd nadat de man, Brian Jason Wagner, meerdere keren bij haar huis was opgedoken.

6 uur geleden
Passagiers van schip Madleen aangekomen op luchthaven Tel Aviv

TEL AVIV (ANP) - De passagiers van het schip de Madleen zijn aangekomen op luchthaven Ben-Gurion in Tel Aviv, "om vanuit Israël te vertrekken en terug te keren naar hun thuisland", meldt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken op X. Het ministerie schrijft dat een aantal van de passagiers "naar verwachting binnen enkele uren zal vertrekken".

6 uur geleden
Gezondheidsminister VS ontslaat alle leden panel vaccinexperts

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy jr. heeft alle zeventien leden van een panel van vaccinexperts van de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ontslagen. Kennedy wil zelf een nieuw comité samenstellen, zo meldde zijn ministerie van Volksgezondheid en Sociale Zaken maandag.

7 uur geleden