Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse mensenrechtenorganisatie: zeker 185 betogers gedood

Iraanse mensenrechtenorganisatie: zeker 185 betogers gedood

OSLO (ANP) - Zeker 185 demonstranten zijn door Iraanse veiligheidsdiensten gedood sinds het uitbreken van de protesten in het land, meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights. De onrust ontstond drie weken geleden na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini nadat ze gearresteerd werd voor het dragen van een te losse hijab.

Onder de doden zijn volgens de organisatie ook negentien kinderen. "De internationale gemeenschap moet mechanismen opzetten om daders verantwoordelijk te houden", laat directeur Mahmood Amiry-Moghaddam via Twitter weten.

Een van de gemelde slachtoffers is Nika Shakarami. Om het overlijden van de 17-jarige is de afgelopen dagen veel te doen geweest. Ze verdween na een protest op 20 september. Haar familie wist pas negen dagen later dat ze was overleden. Nabestaanden zeggen dat het meisje is gedood, terwijl de autoriteiten het hebben over een val van een gebouw. Het meisje zou zonder toestemming van haar familie zijn begraven op een afgelegen locatie.

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

3 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

8 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

8 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

9 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

9 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

9 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

10 uur geleden