
Iraanse media: executie Zweeds-Iraanse wetenschapper deze maand
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om deze maand nog de Zweeds-Iraanse wetenschapper Ahmadreza Djalali te executeren. De Iraanse nieuwssite ISNA meldt dat de terechtstelling op 21 mei is gepland.
Djalali woonde in Zweden en werd in 2016 tijdens een werkbezoek opgepakt in zijn vaderland Iran. Hij zou als spion informatie aan Israël hebben gegeven, waardoor Iraanse kerngeleerden konden worden uitgeschakeld. Amnesty International zei in 2018 een brief van Djalali te hebben gekregen waarin hij juist zei vastgehouden te worden, omdat hij weigerde te spioneren voor de Iraanse overheid.
In 2018 heeft Zweden Djalali genaturaliseerd, in de hoop daarmee zijn executie te kunnen voorkomen. Djalali was als arts en hoogleraar verbonden aan het Karolinska Instituut in Stockholm. Ook was hij gastprofessor aan de Vrije Universiteit Brussel.
De executie van Djalali was voor onbepaalde tijd uitgesteld omdat hij kanker kreeg. Volgens ISNA wordt de doodstraf nu weer naar voren gehaald, omdat Iraniër Hamid Noury juist in Zweden terechtstaat. Noury zou betrokken zijn bij massa-executies in Iran in de jaren '80. Hij kan een levenslange celstraf krijgen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Demonstranten projecteerden dinsdag beelden van Donald Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein op een kasteel in Engeland, waar de Amerikaanse president zal verblijven tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
59 minuten geledenTOKIO (ANP) - Japan zal voorlopig geen Palestijnse staat erkennen en premier Shigeru Ishiba zal deze maand een relevante vergadering van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties overslaan. Dat meldt de Japanse krant Asahi op basis van regeringsbronnen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de uitbreiding en intensivering van het Israëlische grond-, lucht- en zeeoffensief in Gaza-Stad krachtig veroordeeld. Het ministerie drong er in een verklaring bij Israël op aan te stoppen met zijn "destructieve campagne" in de stad, die het land zegt te willen innemen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voorwerpen uit de televisieserie Downton Abbey hebben dinsdag bij een veiling in Londen in totaal ruim 2 miljoen euro (1,7 miljoen pond) opgebracht. Dat is zes keer meer dan vooraf werd geschat, maakte veilinghuis Bonhams bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
4 uur geledenCAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland goedgekeurd, meldt het Pentagon. Met de verkoop is een bedrag van zo'n 570 miljoen dollar (480 miljoen euro) gemoeid.
6 uur geleden