Iraanse leider Khamenei naar beveiligde locatie
TEHERAN (ANP) - De Iraanse geestelijk leider Ali Khamenei is overgebracht naar een beveiligde locatie, melden Iraanse officials aan persbureau Reuters. Veiligheidsmaatregelen zijn aangescherpt. Iran zou nauw contact hebben met Hezbollah en andere bewegingen om te kijken welke stappen ze kunnen zetten na het bericht dat Israël Hezbollah-leider Hassan Nasrallah heeft gedood.
Khamenei riep zaterdag moslims op om met alle middelen achter het volk van Libanon en Hezbollah te gaan staan en ze te helpen op te staan tegen "het verdorven regime" van Israël. "Het lot van deze regio wordt bepaald door de krachten van het verzet, met Hezbollah voorop." Volgens de ayatollah heeft het "terroristische" Israël niets geleerd van de "criminele oorlog" met Hamas in Gaza.
In april lanceerde Iran al eens honderden drones en raketten naar Israël als reactie op een Israëlische aanval in Syrië waarbij meerdere topcommandanten van de Iraanse Revolutionaire Garde waren omgekomen. Khamenei zei eerder deze week dat bondgenoot Hezbollah niet verslagen kan worden door commandanten te doden.
Eind juli werd de politieke leider van de Palestijnse islamistische groep Hamas, Ismail Haniyeh, vermoord in Teheran bij een aanval die Iraanse autoriteiten aan Israël toeschreven.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden