Iraanse leider Khamenei naar beveiligde locatie
TEHERAN (ANP) - De Iraanse geestelijk leider Ali Khamenei is overgebracht naar een beveiligde locatie, melden Iraanse officials aan persbureau Reuters. Veiligheidsmaatregelen zijn aangescherpt. Iran zou nauw contact hebben met Hezbollah en andere bewegingen om te kijken welke stappen ze kunnen zetten na het bericht dat Israël Hezbollah-leider Hassan Nasrallah heeft gedood.
Khamenei riep zaterdag moslims op om met alle middelen achter het volk van Libanon en Hezbollah te gaan staan en ze te helpen op te staan tegen "het verdorven regime" van Israël. "Het lot van deze regio wordt bepaald door de krachten van het verzet, met Hezbollah voorop." Volgens de ayatollah heeft het "terroristische" Israël niets geleerd van de "criminele oorlog" met Hamas in Gaza.
In april lanceerde Iran al eens honderden drones en raketten naar Israël als reactie op een Israëlische aanval in Syrië waarbij meerdere topcommandanten van de Iraanse Revolutionaire Garde waren omgekomen. Khamenei zei eerder deze week dat bondgenoot Hezbollah niet verslagen kan worden door commandanten te doden.
Eind juli werd de politieke leider van de Palestijnse islamistische groep Hamas, Ismail Haniyeh, vermoord in Teheran bij een aanval die Iraanse autoriteiten aan Israël toeschreven.
Meer uit Buitenland
BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
47 minuten geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.
2 uur geledenRIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.
3 uur geledenCLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
11 uur geleden