Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse leider bedankt strijdkrachten voor aanval op Israël

Iraanse leider bedankt strijdkrachten voor aanval op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - Ayatollah Ali Khamenei, de hoogste leider van Iran, heeft de strijdkrachten bedankt voor de aanval op Israël. Hij spoort ze bovendien aan om "onophoudelijk militaire innovatie na te streven en de tactieken van de vijand te leren", aldus Iraanse staatsmedia.

Iran viel Israël op 13 april voor het eerst rechtstreeks aan. Er werden meer dan driehonderd drones en raketten afgevuurd, waarvan het merendeel werd neergehaald. "Hoeveel raketten werden gelanceerd en hoeveel daarvan hun doel troffen, is niet de belangrijkste vraag. Wat echt belangrijk is, is dat Iran tijdens de operatie zijn wilskracht toonde", aldus Khamenei.

De Iraanse aanval op Israël was een vergelding voor een dodelijke luchtaanval op de Iraanse vertegenwoordiging in Syrië op 1 april. Iran houdt aartsvijand Israël verantwoordelijk. Na de Iraanse aanval beloofde Israël wraak. Vrijdag vonden explosies plaats in de Iraanse stad Isfahan. Bronnen beweerden dat het om een aanval van Israël ging, maar Teheran zwakte het "incident" af en zei geen plannen voor een vergeldingsactie te hebben.

Meer uit Buitenland

De Wever nuanceert bij EU-top mening over kopen Russische energie

BRUSSEL (ANP) - Belgische premier Bart De Wever is voorafgaand aan de top met andere EU-leiders vooral aan het nuanceren dat hij de relaties met Moskou niet nu wil normaliseren. Hij suggereerde dat afgelopen weekend als optie om zo weer goedkope Russische olie en gas te kunnen importeren. Hij verklaarde later dat dat alleen het geval zou zijn als er sprake zou zijn van een rechtvaardig en duurzaam vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland.

38 minuten geleden
Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

5 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

8 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

8 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

10 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

11 uur geleden