Iraanse leider bedankt strijdkrachten voor aanval op Israël
TEHERAN (ANP/RTR) - Ayatollah Ali Khamenei, de hoogste leider van Iran, heeft de strijdkrachten bedankt voor de aanval op Israël. Hij spoort ze bovendien aan om "onophoudelijk militaire innovatie na te streven en de tactieken van de vijand te leren", aldus Iraanse staatsmedia.
Iran viel Israël op 13 april voor het eerst rechtstreeks aan. Er werden meer dan driehonderd drones en raketten afgevuurd, waarvan het merendeel werd neergehaald. "Hoeveel raketten werden gelanceerd en hoeveel daarvan hun doel troffen, is niet de belangrijkste vraag. Wat echt belangrijk is, is dat Iran tijdens de operatie zijn wilskracht toonde", aldus Khamenei.
De Iraanse aanval op Israël was een vergelding voor een dodelijke luchtaanval op de Iraanse vertegenwoordiging in Syrië op 1 april. Iran houdt aartsvijand Israël verantwoordelijk. Na de Iraanse aanval beloofde Israël wraak. Vrijdag vonden explosies plaats in de Iraanse stad Isfahan. Bronnen beweerden dat het om een aanval van Israël ging, maar Teheran zwakte het "incident" af en zei geen plannen voor een vergeldingsactie te hebben.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
9 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
11 uur geleden