Iraanse journalisten veroordeeld na verslag over dood Mahsa Amini
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse journalisten Elaheh Mohammadi en Niloufar Hamedi zijn veroordeeld tot zes en zeven jaar gevangenis nadat zij verslag deden van de arrestatie en dood van de 22-jarige Mahsa Amini, die haar hoofddoek niet correct zou hebben gedragen. Het lot van Amini vorig jaar leidde tot een grote protestgolf in het streng islamitische Iran.
De journalisten spanden volgens Iran samen met de Verenigde Staten en verspreidden propaganda tegen de Islamitische Republiek. De twee werden al ruim een jaar vastgehouden. Dinsdag werd ook Amini's advocaat veroordeeld tot een jaar cel voor het verspreiden van propaganda tegen de staat en vanwege het spreken over de zaak tegen buitenlandse en nationale media.
Amini overleed in september vorig jaar nadat zij door de zedenpolitie was gearresteerd voor het onjuist dragen van haar hoofddoek. Tienduizenden deelnemers aan de massale demonstraties die daarop volgden, werden opgepakt. Enkelen werden geëxecuteerd.
Inmiddels is er een vergelijkbaar incident rond een tienermeisje dat de regels over het dragen van de hoofddoek zou hebben overtreden. De 16-jarige Armita Geravand is hersendood verklaard, melden Iraanse staatsmedia. Ze raakte eerder deze maand in coma. Dat zou zijn gekomen door een confrontatie met de zedenpolitie, zeggen mensenrechtengroepen. Het regime spreekt dat tegen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
52 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geleden