Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse journalisten veroordeeld na verslag over dood Mahsa Amini

Iraanse journalisten veroordeeld na verslag over dood Mahsa Amini

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse journalisten Elaheh Mohammadi en Niloufar Hamedi zijn veroordeeld tot zes en zeven jaar gevangenis nadat zij verslag deden van de arrestatie en dood van de 22-jarige Mahsa Amini, die haar hoofddoek niet correct zou hebben gedragen. Het lot van Amini vorig jaar leidde tot een grote protestgolf in het streng islamitische Iran.

De journalisten spanden volgens Iran samen met de Verenigde Staten en verspreidden propaganda tegen de Islamitische Republiek. De twee werden al ruim een jaar vastgehouden. Dinsdag werd ook Amini's advocaat veroordeeld tot een jaar cel voor het verspreiden van propaganda tegen de staat en vanwege het spreken over de zaak tegen buitenlandse en nationale media.

Amini overleed in september vorig jaar nadat zij door de zedenpolitie was gearresteerd voor het onjuist dragen van haar hoofddoek. Tienduizenden deelnemers aan de massale demonstraties die daarop volgden, werden opgepakt. Enkelen werden geëxecuteerd.

Inmiddels is er een vergelijkbaar incident rond een tienermeisje dat de regels over het dragen van de hoofddoek zou hebben overtreden. De 16-jarige Armita Geravand is hersendood verklaard, melden Iraanse staatsmedia. Ze raakte eerder deze maand in coma. Dat zou zijn gekomen door een confrontatie met de zedenpolitie, zeggen mensenrechtengroepen. Het regime spreekt dat tegen.

Meer uit Buitenland

Anti-jihadistische strijdmacht bombardeert opstandelingen Mali

NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van anti-jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.

14 minuten geleden
Executie in Texas ondanks steun van rappers

HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.

3 uur geleden
VS waarschuwen bondgenoten om steun aan Gaza-flotilla

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.

4 uur geleden
Krant: mogelijk zelfmoordbriefje Epstein al jaren geheim

NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.

8 uur geleden
Hegseth: 60-dagenregel voor einde oorlog niet tijdens bestand

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.

9 uur geleden
Vijftien doden in Libanon na Israëlische aanvallen donderdag

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.

9 uur geleden
VS wel tevreden over nieuwe beoogde regeringschef Irak

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.

9 uur geleden