Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse journalisten veroordeeld na verslag over dood Mahsa Amini

Iraanse journalisten veroordeeld na verslag over dood Mahsa Amini

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse journalisten Elaheh Mohammadi en Niloufar Hamedi zijn veroordeeld tot zes en zeven jaar gevangenis nadat zij verslag deden van de arrestatie en dood van de 22-jarige Mahsa Amini, die haar hoofddoek niet correct zou hebben gedragen. Het lot van Amini vorig jaar leidde tot een grote protestgolf in het streng islamitische Iran.

De journalisten spanden volgens Iran samen met de Verenigde Staten en verspreidden propaganda tegen de Islamitische Republiek. De twee werden al ruim een jaar vastgehouden. Dinsdag werd ook Amini's advocaat veroordeeld tot een jaar cel voor het verspreiden van propaganda tegen de staat en vanwege het spreken over de zaak tegen buitenlandse en nationale media.

Amini overleed in september vorig jaar nadat zij door de zedenpolitie was gearresteerd voor het onjuist dragen van haar hoofddoek. Tienduizenden deelnemers aan de massale demonstraties die daarop volgden, werden opgepakt. Enkelen werden geëxecuteerd.

Inmiddels is er een vergelijkbaar incident rond een tienermeisje dat de regels over het dragen van de hoofddoek zou hebben overtreden. De 16-jarige Armita Geravand is hersendood verklaard, melden Iraanse staatsmedia. Ze raakte eerder deze maand in coma. Dat zou zijn gekomen door een confrontatie met de zedenpolitie, zeggen mensenrechtengroepen. Het regime spreekt dat tegen.

Meer uit Buitenland

Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

4 uur geleden
Internettoegang in Iran weer gedeeltelijk hersteld

TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.

5 uur geleden
Iran: VS hebben staakt-het-vuren met voeten getreden

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.

6 uur geleden
Belgische politici betuigen medeleven na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.

7 uur geleden
Doden door aanrijding met trein Buggenhout tussen 12 en 49 jaar

BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.

7 uur geleden
Von der Leyen: Europa rouwt mee met België na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.

8 uur geleden
Doden in Libanon na intensivering Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.

8 uur geleden