Iraanse generaal waarschuwt Israël tegen aanval op nucleair doel
TEHERAN (ANP/AFP) - Een topgeneraal van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) waarschuwt Israël om geen nucleaire faciliteiten in Iran te bestoken. Als dat gebeurt, zal Iran dergelijke doelen in Israël aanvallen. Iran houdt rekening met een Israëlische vergeldingsactie na een ongekende aanval op Israël.
Ahmad Haghtalab, het hoofd van de afdeling nucleaire bescherming en veiligheid van de IRGC, verklaarde volgens Iraanse staatsmedia dat elke aanval op Iraanse nucleaire locaties "zeker" met een tegenaanval op nucleaire faciliteiten in Israël beantwoord zal worden. Hoewel Israël nooit heeft toegegeven over kernwapens te beschikken, wordt daar internationaal wel van uitgegaan. Iran heeft de nucleaire faciliteiten van Israël "geïdentificeerd" en beschikt over de "benodigde informatie over alle doelen", aldus Haghtalab.
Iran viel Israël zaterdag voor het eerst rechtstreeks aan, als wraak voor een luchtaanval op de Iraanse diplomatieke vertegenwoordiging in Syrië op 1 april. Zeven leden van de Iraanse Revolutionaire Garde kwamen in Syrië om het leven. Iran houdt Israël verantwoordelijk. Het is nog niet duidelijk hoe Israël zal reageren op het geweld van afgelopen weekend. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat zijn land het recht heeft zichzelf te beschermen. Iran heeft gewaarschuwd dat het hard zal optreden tegen verdere "agressie".
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.
15 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
39 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.
41 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
9 uur geleden