Iraanse commandant feliciteert Palestijnen met aanval op Israël
GAZA (ANP/RTR) - Een hoge adviseur van de Iraanse leider Ali Khamenei heeft de Palestijnen gefeliciteerd met de aanval tegen Israël die zaterdag is ingezet. "We zullen naast de Palestijnse strijders blijven staan tot de bevrijding van Palestina en Jeruzalem", zei commandant Rahim Safavi tegen het Iraanse persbureau ISNA.
De Palestijnen zijn net als de meeste Iraniërs islamitisch, maar Teheran is vooral ook een rivaal van Israël. Iran is fel tegenstander van het aanhalen van de banden met Israël, zoals enkele Arabische landen dat de laatste jaren hebben gedaan. Ook het door Iran gesteunde Hezbollah in Libanon steunt de Palestijnse aanval. Het is volgens de militante groep een "beslissend antwoord op Israëls aanhoudende bezetting en een boodschap aan allen die normalisatie met Israël nastreven".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.
2 uur geledenGEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat de toegang tot sociale media voor kinderen onder de 15 jaar verbiedt. Hiermee is Frankrijk het eerste land in de Europese Unie dat een leeftijdsgrens invoert voor apps als TikTok en Instagram.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham is van plan minstens een dag in de week in Manchester te werken, aldus zijn woordvoerder. Hij opent daar een extra premierskantoor, ook wel Number 10 North genoemd.
3 uur geleden