Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse commandant duikt op bij begrafenis generaal

Iraanse commandant duikt op bij begrafenis generaal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse commandant Esmail Qaani heeft in Teheran de begrafenis bezocht van generaal Abbas Nilforoushan. Qaani was een tijdje uit beeld, waardoor geruchten rondgingen dat hij het doelwit was geweest van een Israëlische aanval in Libanon.

Qaani leidt de Quds Brigade, een elite-eenheid van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) die verantwoordelijk is voor buitenlandse operaties. De staatstelevisie toonde hem op de begrafenis van Nilforoushan. De IRGC-generaal kwam eind september samen met Hezbollah-leider Hassan Nasrallah om het leven door een Israëlische luchtaanval op de Libanese hoofdstad Beiroet.

De begrafenisstoet voor Nilforoushan ging van start vanaf het centraal gelegen Imam Hosseinplein in Teheran. Daar waren duizenden mensen, velen met vlaggen van Hezbollah, Iran en Palestina. Aanwezigen scandeerden "dood aan Israël".

Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde maandag dat het land "al zijn mogelijkheden zal benutten" om Israël ter verantwoording te roepen. Iran viel Israël op 1 oktober aan met ongeveer tweehonderd raketten, als wraak voor de dood van Nilforoushan en Nasrallah en die van Hamasleider Ismail Haniyeh in juli. Israël dreigt sindsdien met een vergeldingsaanval.

Meer uit Buitenland

Frankrijk waarschuwt voor 300.000 mogelijk ondeugdelijke condooms

PARIJS (ANP/RTR/DPA) - Franse autoriteiten hebben zo'n 300.000 condooms teruggeroepen, nadat uit laboratoriumtests naar voren was gekomen dat twee producten het risico op scheuren of gaatjes vertonen. Mensen die de condooms al hebben gebruikt, wordt aangeraden zich te laten testen op seksueel overdraagbare aandoeningen en een zwangerschapstest te doen als de menstruatie uitblijft.

1 uur geleden
Zeker drie gewonden na zwaardaanval op Zweedse school

FAGERSTA (ANP/AFP) - Bij een zwaardaanval op een middelbare school in Zweden zijn zeker drie gewonden gevallen. Twee jongens van 12 en 17 jaar raakten ernstig gewond. Hun toestand is stabiel. Er zijn nog geen details bekend over de derde gewonde.

1 uur geleden
Prins Harry en andere klagers moeten Daily Mail 9 miljoen betalen

LONDEN (ANP) - Prins Harry en zes anderen moeten van het Britse gerechtshof 9,54 miljoen pond (11,1 miljoen euro) betalen aan Associated Newspapers Limited, dat onder meer The Daily Mail uitgeeft. Deze beslissing volgt op een eerdere uitspraak van het hof in de zaak die de prominenten tegen de uitgeverij hadden aangespannen. Het wees de eisen af omdat het niet bewezen achtte dat journalisten van de krant de privacy van de prins en de prominenten hebben geschonden.

4 uur geleden
Zweedse politie schiet persoon met zwaard neer bij school

FAGERSTA (ANP/RTR/DPA) - De Zweedse politie heeft een persoon met een zwaard neergeschoten bij een middelbare school in Fagersta. Dat meldden Zweedse media. Volgens de gemeente ten noordwesten van hoofdstad Stockholm zijn meerdere mensen gewond geraakt.

5 uur geleden
Turkije vaardigt arrestatiebevel uit voor Netanyahu om Gaza-vloot

ANKARA/JERUZALEM (ANP/AFP) - Turkije heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, schrijft de Turkse minister van Justitie Akin Gürlek op X. Netanyahu wordt vervolgd voor de arrestatie van de activisten van de Global Sumud Flotilla, die hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen, maar daarbij werden gehinderd door Israël.

5 uur geleden
Na lange droogte veel onweer en regen in zuidoosten Frankrijk

DRAGUIGNAN/SONICO (ANP/AFP) - Na een lange periode van droogte zijn in het zuidoosten van Frankrijk hevige onweers- en regenbuien losgebarsten in met name het departement Var, waar Saint-Tropez en Toulon liggen. Het vooral nachtelijke onweer ging gepaard met bijna 1380 blikseminslagen die plaatselijk tot brandjes leidden.

6 uur geleden
Bondgenoten Oekraïne weer bijeen, mogelijk in Kyiv

PARIJS/LONDEN (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne beleggen maandag, als het land zijn onafhankelijkheid viert, een top van de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen. Meerdere leiders van de coalitie willen daarvoor naar Kyiv reizen, melden de Kyiv Independent en andere Oekraïense media. Premier Rob Jetten belt in, meldt zijn woordvoerder.

6 uur geleden