Iraanse commandant duikt op bij begrafenis generaal
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse commandant Esmail Qaani heeft in Teheran de begrafenis bezocht van generaal Abbas Nilforoushan. Qaani was een tijdje uit beeld, waardoor geruchten rondgingen dat hij het doelwit was geweest van een Israëlische aanval in Libanon.
Qaani leidt de Quds Brigade, een elite-eenheid van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) die verantwoordelijk is voor buitenlandse operaties. De staatstelevisie toonde hem op de begrafenis van Nilforoushan. De IRGC-generaal kwam eind september samen met Hezbollah-leider Hassan Nasrallah om het leven door een Israëlische luchtaanval op de Libanese hoofdstad Beiroet.
De begrafenisstoet voor Nilforoushan ging van start vanaf het centraal gelegen Imam Hosseinplein in Teheran. Daar waren duizenden mensen, velen met vlaggen van Hezbollah, Iran en Palestina. Aanwezigen scandeerden "dood aan Israël".
Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde maandag dat het land "al zijn mogelijkheden zal benutten" om Israël ter verantwoording te roepen. Iran viel Israël op 1 oktober aan met ongeveer tweehonderd raketten, als wraak voor de dood van Nilforoushan en Nasrallah en die van Hamasleider Ismail Haniyeh in juli. Israël dreigt sindsdien met een vergeldingsaanval.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.
1 uur geledenNEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.
3 uur geledenBERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.
4 uur geledenGDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.
4 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De EU maakt donderdag het eerste deel van de lening van 90 miljard aan Oekraïne over. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een conferentie over het herstel van Oekraïne in het Poolse Gdańsk. Het gaat om het al eerder aangekondigde bedrag van 3,2 miljard.
5 uur geledenCABO SAN LUCAS (ANP) - Een automobilist heeft in een toeristisch gebied in de Mexicaanse badplaats Cabo San Lucas een groep mensen aangereden die de Mexicaanse overwinning op Tsjechië op het wereldkampioenschap voetbal vierde. Volgens de politie zijn meerdere mensen gewond geraakt. De bestuurder is aangehouden.
5 uur geleden