Iraanse commandant duikt op bij begrafenis generaal
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse commandant Esmail Qaani heeft in Teheran de begrafenis bezocht van generaal Abbas Nilforoushan. Qaani was een tijdje uit beeld, waardoor geruchten rondgingen dat hij het doelwit was geweest van een Israëlische aanval in Libanon.
Qaani leidt de Quds Brigade, een elite-eenheid van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) die verantwoordelijk is voor buitenlandse operaties. De staatstelevisie toonde hem op de begrafenis van Nilforoushan. De IRGC-generaal kwam eind september samen met Hezbollah-leider Hassan Nasrallah om het leven door een Israëlische luchtaanval op de Libanese hoofdstad Beiroet.
De begrafenisstoet voor Nilforoushan ging van start vanaf het centraal gelegen Imam Hosseinplein in Teheran. Daar waren duizenden mensen, velen met vlaggen van Hezbollah, Iran en Palestina. Aanwezigen scandeerden "dood aan Israël".
Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde maandag dat het land "al zijn mogelijkheden zal benutten" om Israël ter verantwoording te roepen. Iran viel Israël op 1 oktober aan met ongeveer tweehonderd raketten, als wraak voor de dood van Nilforoushan en Nasrallah en die van Hamasleider Ismail Haniyeh in juli. Israël dreigt sindsdien met een vergeldingsaanval.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
5 uur geleden