Iraanse bondscoach woest na uitspraken analist Klinsmann
DOHA (ANP/AFP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Iran is woest na uitspraken van Jürgen Klinsmann over zijn ploeg en wil dat de Duitse oud-bondscoach zijn rol als expert bij wereldvoetbalbond FIFA neerlegt. De Duitser had kritiek geuit op de speelwijze van Iran in de 2-0-zege op Wales.
Klinsmann zit in een technische studiegroep van de FIFA die het WK in Qatar analyseert. De oud-speler zei als analist bij de BBC dat de reeks overtredingen en het gedrag van de Iraanse trainersstaf onderdeel waren van een vooropgezette strategie om de tegenstander zijn focus te laten verliezen. "Dit is niet bij toeval. Het is allemaal opzettelijk. Het is onderdeel van hun cultuur, zo spelen ze", aldus Klinsmann bij de Britse televisie. "Ze beïnvloeden de scheidsrechter. Je ziet dat ze bij iedere overtreding steeds opspringen van de bank en de grensrechter en vierde official proberen te bewerken."
Queiroz noemde de uitspraken van Klinsmann een schande voor het voetbal. "Zonder mij persoonlijk te kennen trek je mijn karakter in twijfel met typische vooroordelen van superioriteit", aldus de bondscoach op Twitter. "Hoe veel ik ook respect heb voor wat je op het veld heb gepresteerd, deze uitspraken over de Iraanse cultuur, het Iraanse nationale team en mijn spelers zijn een schande."
Excuses
De bondscoach nodigde Klinsmann uit om het trainingskamp van de Iraanse ploeg te bezoeken op het WK om te horen hoe veel zijn spelers van het voetbal houden en de sport respecteren. Maar de Duitser is alleen welkom als hij eerst zijn functie bij de FIFA heeft neergelegd.
De Iraanse voetbalbond sloot zich zondag aan bij de uitspraken van Queiroz. De bond wil excuses van Klinsmann en heeft de FIFA om opheldering gevraagd. Iran heeft de Duitser uitgenodigd voor een uitleg over de duizendjarige Perzische cultuur en de waarden van voetbal en sport en benadrukte dat Klinsmann als oud-speler ook niet wordt beoordeeld op zijn "beroemde dramatische schwalbe".
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Manchester United-verdediger Matthijs de Ligt heeft zijn rentree na een slepende rugblessure niet kunnen vieren met een overwinning. De Engelse ploeg leed met de Oranje-international in de basis een ruime nederlaag in de Champions League bij het Italiaanse Como: 4-1. Invaller Joshua Zirkzee maakte in de blessuretijd de treffer van United.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA spreekt opnieuw van "een doelbewuste poging om het gezag van FIFA en haar voorzitter te ondermijnen". De bond reageert daarmee op een rectificatie van de Engelse krant The Times naar aanleiding van berichtgeving van vorige week over het salaris van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De krant meldde dat de Zwitser een tweede salaris zou hebben ontvangen van de Amerikaanse entiteit die door de FIFA was opgericht voor de organisatie van het WK van afgelopen zomer. Die betaling zou niet in het financiële verslag van de voetbalbond staan.
16 uur geleden