Iraanse bondscoach woest na uitspraken analist Klinsmann
DOHA (ANP/AFP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Iran is woest na uitspraken van Jürgen Klinsmann over zijn ploeg en wil dat de Duitse oud-bondscoach zijn rol als expert bij wereldvoetbalbond FIFA neerlegt. De Duitser had kritiek geuit op de speelwijze van Iran in de 2-0-zege op Wales.
Klinsmann zit in een technische studiegroep van de FIFA die het WK in Qatar analyseert. De oud-speler zei als analist bij de BBC dat de reeks overtredingen en het gedrag van de Iraanse trainersstaf onderdeel waren van een vooropgezette strategie om de tegenstander zijn focus te laten verliezen. "Dit is niet bij toeval. Het is allemaal opzettelijk. Het is onderdeel van hun cultuur, zo spelen ze", aldus Klinsmann bij de Britse televisie. "Ze beïnvloeden de scheidsrechter. Je ziet dat ze bij iedere overtreding steeds opspringen van de bank en de grensrechter en vierde official proberen te bewerken."
Queiroz noemde de uitspraken van Klinsmann een schande voor het voetbal. "Zonder mij persoonlijk te kennen trek je mijn karakter in twijfel met typische vooroordelen van superioriteit", aldus de bondscoach op Twitter. "Hoe veel ik ook respect heb voor wat je op het veld heb gepresteerd, deze uitspraken over de Iraanse cultuur, het Iraanse nationale team en mijn spelers zijn een schande."
Excuses
De bondscoach nodigde Klinsmann uit om het trainingskamp van de Iraanse ploeg te bezoeken op het WK om te horen hoe veel zijn spelers van het voetbal houden en de sport respecteren. Maar de Duitser is alleen welkom als hij eerst zijn functie bij de FIFA heeft neergelegd.
De Iraanse voetbalbond sloot zich zondag aan bij de uitspraken van Queiroz. De bond wil excuses van Klinsmann en heeft de FIFA om opheldering gevraagd. Iran heeft de Duitser uitgenodigd voor een uitleg over de duizendjarige Perzische cultuur en de waarden van voetbal en sport en benadrukte dat Klinsmann als oud-speler ook niet wordt beoordeeld op zijn "beroemde dramatische schwalbe".
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
1 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
4 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
12 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
14 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
14 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.
14 uur geleden