Iraanse bondscoach woest na uitspraken analist Klinsmann
DOHA (ANP/AFP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Iran is woest na uitspraken van Jürgen Klinsmann over zijn ploeg en wil dat de Duitse oud-bondscoach zijn rol als expert bij wereldvoetbalbond FIFA neerlegt. De Duitser had kritiek geuit op de speelwijze van Iran in de 2-0-zege op Wales.
Klinsmann zit in een technische studiegroep van de FIFA die het WK in Qatar analyseert. De oud-speler zei als analist bij de BBC dat de reeks overtredingen en het gedrag van de Iraanse trainersstaf onderdeel waren van een vooropgezette strategie om de tegenstander zijn focus te laten verliezen. "Dit is niet bij toeval. Het is allemaal opzettelijk. Het is onderdeel van hun cultuur, zo spelen ze", aldus Klinsmann bij de Britse televisie. "Ze beïnvloeden de scheidsrechter. Je ziet dat ze bij iedere overtreding steeds opspringen van de bank en de grensrechter en vierde official proberen te bewerken."
Queiroz noemde de uitspraken van Klinsmann een schande voor het voetbal. "Zonder mij persoonlijk te kennen trek je mijn karakter in twijfel met typische vooroordelen van superioriteit", aldus de bondscoach op Twitter. "Hoe veel ik ook respect heb voor wat je op het veld heb gepresteerd, deze uitspraken over de Iraanse cultuur, het Iraanse nationale team en mijn spelers zijn een schande."
Excuses
De bondscoach nodigde Klinsmann uit om het trainingskamp van de Iraanse ploeg te bezoeken op het WK om te horen hoe veel zijn spelers van het voetbal houden en de sport respecteren. Maar de Duitser is alleen welkom als hij eerst zijn functie bij de FIFA heeft neergelegd.
De Iraanse voetbalbond sloot zich zondag aan bij de uitspraken van Queiroz. De bond wil excuses van Klinsmann en heeft de FIFA om opheldering gevraagd. Iran heeft de Duitser uitgenodigd voor een uitleg over de duizendjarige Perzische cultuur en de waarden van voetbal en sport en benadrukte dat Klinsmann als oud-speler ook niet wordt beoordeeld op zijn "beroemde dramatische schwalbe".
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
11 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
16 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
16 uur geleden