Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraanse atoomorganisatie: Iran kan uranium onbeperkt verrijken

Iraanse atoomorganisatie: Iran kan uranium onbeperkt verrijken

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse atoomorganisatie AEOI zegt in staat te zijn uranium op elk niveau te kunnen verrijken. "Zodra de politieke leiding het groene licht geeft, kan de AEOI onbeperkt uranium verrijken", aldus het hoofd van de organisatie zaterdag. Dat meldt het staatspersbureau IRNA.

Bovendien wordt volgens hem momenteel een nieuwe generatie centrifuges geproduceerd, die het uraniumverrijkingsproces aanzienlijk kunnen versnellen. De nucleaire organisatie zou de nieuwe centrifuges al enige tijd testen. Hoogverrijkt uranium is nodig voor de bouw van kernwapens.

President Hassan Rohani beweerde vorige week dat het nucleaire programma van Iran nu "geavanceerder" is dan vóór het nucleaire akkoord van Wenen van 2015. Het land heeft meer capaciteit om uranium te verrijken. Toch sloot Rohani een volledige terugtrekking van zijn land uit het nucleaire akkoord voorlopig uit.

Meer uit Buitenland

Trump eist weer miljardenvergoeding van Amerikaanse zakenkrant

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

17 minuten geleden
Doden door brand bij kostschool in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens de politie naar schatting vijftien leerlingen om het leven gekomen. Ook is er een onbekend aantal gewonden.

21 minuten geleden
Honderden goudstaven gevonden in huis voormalige CIA-functionaris

RICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.

48 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

3 uur geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

3 uur geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

4 uur geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

6 uur geleden