Iraanse atoomorganisatie: Iran kan uranium onbeperkt verrijken
TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse atoomorganisatie AEOI zegt in staat te zijn uranium op elk niveau te kunnen verrijken. "Zodra de politieke leiding het groene licht geeft, kan de AEOI onbeperkt uranium verrijken", aldus het hoofd van de organisatie zaterdag. Dat meldt het staatspersbureau IRNA.
Bovendien wordt volgens hem momenteel een nieuwe generatie centrifuges geproduceerd, die het uraniumverrijkingsproces aanzienlijk kunnen versnellen. De nucleaire organisatie zou de nieuwe centrifuges al enige tijd testen. Hoogverrijkt uranium is nodig voor de bouw van kernwapens.
President Hassan Rohani beweerde vorige week dat het nucleaire programma van Iran nu "geavanceerder" is dan vóór het nucleaire akkoord van Wenen van 2015. Het land heeft meer capaciteit om uranium te verrijken. Toch sloot Rohani een volledige terugtrekking van zijn land uit het nucleaire akkoord voorlopig uit.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
3 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
4 uur geleden