Iraanse ambassadeur: overeenkomst met Rusland geen defensiedeal
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - In de strategische samenwerkingsovereenkomst die Rusland en Iran gaan sluiten, staat niet dat de landen elkaar te hulp moeten schieten in geval van oorlog. De Iraanse ambassadeur in Rusland zegt volgens het Russische persbureau TASS dat de overeenkomst afwijkt van vergelijkbare deals die Moskou heeft gesloten met andere landen, zoals Noord-Korea.
De overeenkomst moet worden getekend tijdens een bezoek van de Iraanse president Masoud Pezeshkian aan Rusland op vrijdag. Hij ontmoet daar zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Die sloot vorig jaar ook een samenwerkingspact met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. Daar stonden wel afspraken in over defensie. Kim stuurde later duizenden Noord-Koreaanse militairen om Rusland te steunen in de strijd tegen Oekraïne.
De Iraanse ambassadeur Kazem Jalali zegt volgens TASS dat Iran wil zorgen voor de eigen veiligheid en zelfvoorzienend wil zijn. "De onafhankelijkheid en veiligheid van ons land zijn heel belangrijk", stelt de diplomaat. "We willen ons niet aansluiten bij een machtsblok."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
5 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
12 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
13 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
13 uur geleden