Iraans hooggerechtshof vernietigt doodvonnis rapper Salehi
TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse hooggerechtshof heeft het doodvonnis tegen de populaire rapper Toomaj Salehi (33) vernietigd. De rapper was eind april ter dood veroordeeld voor het steunen van de landelijke protesten tegen de autoriteiten.
"Salehi's doodvonnis is vernietigd", schreef zijn advocaat Amir Raisian op X. "Het hooggerechtshof voorkwam een onherstelbare gerechtelijke fout". Het hof heeft een nieuw proces bevolen, aldus Raisian.
Salehi werd in oktober 2022 gearresteerd nadat hij publiekelijk zijn steun had uitgesproken voor demonstraties die een maand eerder waren uitgebroken na de dood van Mahsa Amini. De vrouw was opgepakt, omdat ze de strikte kledingvoorschriften voor vrouwen in de Islamitische Republiek zou hebben geschonden. Zij stierf in politiehechtenis.
Er volgden maandenlange protesten waarbij de autoriteiten hard ingrepen. Er vielen honderden doden en duizenden mensen werden gearresteerd. Negen mannen zijn geëxecuteerd in zaken die verband hielden met de protesten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.
2 uur geledenST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
3 uur geledenRAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
5 uur geleden