Iraans hooggerechtshof vernietigt doodvonnis rapper Salehi
TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse hooggerechtshof heeft het doodvonnis tegen de populaire rapper Toomaj Salehi (33) vernietigd. De rapper was eind april ter dood veroordeeld voor het steunen van de landelijke protesten tegen de autoriteiten.
"Salehi's doodvonnis is vernietigd", schreef zijn advocaat Amir Raisian op X. "Het hooggerechtshof voorkwam een onherstelbare gerechtelijke fout". Het hof heeft een nieuw proces bevolen, aldus Raisian.
Salehi werd in oktober 2022 gearresteerd nadat hij publiekelijk zijn steun had uitgesproken voor demonstraties die een maand eerder waren uitgebroken na de dood van Mahsa Amini. De vrouw was opgepakt, omdat ze de strikte kledingvoorschriften voor vrouwen in de Islamitische Republiek zou hebben geschonden. Zij stierf in politiehechtenis.
Er volgden maandenlange protesten waarbij de autoriteiten hard ingrepen. Er vielen honderden doden en duizenden mensen werden gearresteerd. Negen mannen zijn geëxecuteerd in zaken die verband hielden met de protesten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
49 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
14 uur geleden