Iraans hooggerechtshof vernietigt doodvonnis rapper Salehi
TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse hooggerechtshof heeft het doodvonnis tegen de populaire rapper Toomaj Salehi (33) vernietigd. De rapper was eind april ter dood veroordeeld voor het steunen van de landelijke protesten tegen de autoriteiten.
"Salehi's doodvonnis is vernietigd", schreef zijn advocaat Amir Raisian op X. "Het hooggerechtshof voorkwam een onherstelbare gerechtelijke fout". Het hof heeft een nieuw proces bevolen, aldus Raisian.
Salehi werd in oktober 2022 gearresteerd nadat hij publiekelijk zijn steun had uitgesproken voor demonstraties die een maand eerder waren uitgebroken na de dood van Mahsa Amini. De vrouw was opgepakt, omdat ze de strikte kledingvoorschriften voor vrouwen in de Islamitische Republiek zou hebben geschonden. Zij stierf in politiehechtenis.
Er volgden maandenlange protesten waarbij de autoriteiten hard ingrepen. Er vielen honderden doden en duizenden mensen werden gearresteerd. Negen mannen zijn geëxecuteerd in zaken die verband hielden met de protesten.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
1 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
18 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
18 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
20 uur geleden