Iraans hooggerechtshof vernietigt doodvonnis rapper Salehi
TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse hooggerechtshof heeft het doodvonnis tegen de populaire rapper Toomaj Salehi (33) vernietigd. De rapper was eind april ter dood veroordeeld voor het steunen van de landelijke protesten tegen de autoriteiten.
"Salehi's doodvonnis is vernietigd", schreef zijn advocaat Amir Raisian op X. "Het hooggerechtshof voorkwam een onherstelbare gerechtelijke fout". Het hof heeft een nieuw proces bevolen, aldus Raisian.
Salehi werd in oktober 2022 gearresteerd nadat hij publiekelijk zijn steun had uitgesproken voor demonstraties die een maand eerder waren uitgebroken na de dood van Mahsa Amini. De vrouw was opgepakt, omdat ze de strikte kledingvoorschriften voor vrouwen in de Islamitische Republiek zou hebben geschonden. Zij stierf in politiehechtenis.
Er volgden maandenlange protesten waarbij de autoriteiten hard ingrepen. Er vielen honderden doden en duizenden mensen werden gearresteerd. Negen mannen zijn geëxecuteerd in zaken die verband hielden met de protesten.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
42 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
7 uur geleden