Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraakse media mogen woord homoseksualiteit niet meer gebruiken

Iraakse media mogen woord homoseksualiteit niet meer gebruiken

BAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse mediawaakhond heeft de media verboden om het woord homoseksualiteit nog te gebruiken. In plaats daarvan moet worden gesproken van een "seksuele afwijking". Ook het woord gender is vanaf nu illegaal. Er is nog niet bepaald wat de straf zou zijn voor een overtreding van de nieuwe regels, maar de Iraakse overheid zegt dat het mogelijk een boete zou zijn.

Seks tussen mensen van hetzelfde geslacht is in Irak officieel niet verboden, maar in het strafboek staan wel vaag verwoorde regels over moraliteit. Die voorschriften worden regelmatig gebruikt tegen mensen van de lhbti-gemeenschap. De afgelopen maanden lijkt de afkeer tegen die groep heviger geworden. Er zijn bijvoorbeeld veel regenboogvlaggen op straat verbrand, als onderdeel van protesten tegen koranverbrandingen in Zweden.

Meer uit Buitenland

Interim-leiding Iran aan het werk volgens strijdbare president

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.

3 minuten geleden
Doden in Abu Dhabi gemeld na Iraanse aanval

ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Koeweit: 97 Iraanse raketten en bijna 300 drones onderschept

KOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.

1 uur geleden
Doden in Israël na raketaanval

BEIT SHEMESH (ANP) - Zeker acht mensen zijn om het leven gekomen door een Iraanse raketaanval in het Israëlische Beit Shemesh, berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Ook raakten tientallen mensen gewond.

1 uur geleden
Veel gewonden in Israël na aanval

BEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.

1 uur geleden
Israël brengt uit voorzorg Dode Zeerol naar veilige locatie

JERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.

2 uur geleden
Paus wil einde aan 'spiraal van geweld' in Midden-Oosten

ROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.

2 uur geleden