Iraakse media mogen woord homoseksualiteit niet meer gebruiken
BAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse mediawaakhond heeft de media verboden om het woord homoseksualiteit nog te gebruiken. In plaats daarvan moet worden gesproken van een "seksuele afwijking". Ook het woord gender is vanaf nu illegaal. Er is nog niet bepaald wat de straf zou zijn voor een overtreding van de nieuwe regels, maar de Iraakse overheid zegt dat het mogelijk een boete zou zijn.
Seks tussen mensen van hetzelfde geslacht is in Irak officieel niet verboden, maar in het strafboek staan wel vaag verwoorde regels over moraliteit. Die voorschriften worden regelmatig gebruikt tegen mensen van de lhbti-gemeenschap. De afgelopen maanden lijkt de afkeer tegen die groep heviger geworden. Er zijn bijvoorbeeld veel regenboogvlaggen op straat verbrand, als onderdeel van protesten tegen koranverbrandingen in Zweden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
6 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
16 uur geleden