Iraaks parlement stemt in met antihomowet
BAGDAD (ANP/RTR) - Het Iraakse parlement heeft zaterdag ingestemd met een wet die homoseksualiteit strafbaar stelt. Relaties tussen personen van hetzelfde geslacht kunnen de betrokkenen voortaan een gevangenisstraf opleveren van maximaal vijftien jaar.
De maatregel is volgens politici van vooral de conservatieve sjiitische partijen genomen om de religieuze waarden in het land overeind te houden en de "bevolking te beschermen tegen morele verdorvenheid". Mensenrechtenadvocaten hebben de nieuwe wetgeving onmiddellijk veroordeeld als de zoveelste aanval op de lhbti-gemeenschap in Irak.
Overtreding van de 'Wet ter Bestrijding van Prostitutie en Homoseksualiteit' komt veroordeelden te staan op ten minste tien jaar achter de tralies. Het maximum is vastgesteld op vijftien jaar. Iemand die aanzet tot prostitutie of homoseksualiteit kan zeven jaar cel krijgen.
Doodstraf
Aanvankelijk was er voor het zwaarste vergrijp sprake van de doodstraf, zoals in buurland Iran, maar dat voorstel haalde het niet na zware druk van de Verenigde Staten en Europese landen.
Tot zaterdag was seks tussen mensen van hetzelfde geslacht officieel niet verboden in Irak, maar de media mochten onder meer het woord homoseksualiteit al enige tijd niet meer gebruiken en moesten spreken of schrijven van een "seksuele afwijking". Ook de term transgender was uit den boze.
Meer uit Buitenland
DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
14 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
58 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
11 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
11 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
12 uur geleden