Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraaks parlement stemt in met antihomowet

Iraaks parlement stemt in met antihomowet

BAGDAD (ANP/RTR) - Het Iraakse parlement heeft zaterdag ingestemd met een wet die homoseksualiteit strafbaar stelt. Relaties tussen personen van hetzelfde geslacht kunnen de betrokkenen voortaan een gevangenisstraf opleveren van maximaal vijftien jaar.

De maatregel is volgens politici van vooral de conservatieve sjiitische partijen genomen om de religieuze waarden in het land overeind te houden en de "bevolking te beschermen tegen morele verdorvenheid". Mensenrechtenadvocaten hebben de nieuwe wetgeving onmiddellijk veroordeeld als de zoveelste aanval op de lhbti-gemeenschap in Irak.

Overtreding van de 'Wet ter Bestrijding van Prostitutie en Homoseksualiteit' komt veroordeelden te staan op ten minste tien jaar achter de tralies. Het maximum is vastgesteld op vijftien jaar. Iemand die aanzet tot prostitutie of homoseksualiteit kan zeven jaar cel krijgen.

Doodstraf

Aanvankelijk was er voor het zwaarste vergrijp sprake van de doodstraf, zoals in buurland Iran, maar dat voorstel haalde het niet na zware druk van de Verenigde Staten en Europese landen.

Tot zaterdag was seks tussen mensen van hetzelfde geslacht officieel niet verboden in Irak, maar de media mochten onder meer het woord homoseksualiteit al enige tijd niet meer gebruiken en moesten spreken of schrijven van een "seksuele afwijking". Ook de term transgender was uit den boze.

Meer uit Buitenland

Aantal omgekomen migranten Spaanse exclave Ceuta opgelopen

CEUTA (ANP) - Het aantal mensen dat omkwam in een poging vanuit Marokko de Spaanse exclave Ceuta te bereiken, is opgelopen tot 72. Dat meldt onder meer de Spaanse publieke omroep op gezag van de autoriteiten.

1 uur geleden
Doden en vermisten bij brand op veerboot bij Indonesië

SURABAYA (ANP/RTR/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de buurt van het Indonesische eiland Madura zijn zondagochtend vijf mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Minstens 41 mensen worden nog vermist.

2 uur geleden
Zwitsers leger vervoert water naar uitgedroogde boerderijen Alpen

BERN (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft het leger ingezet om water te brengen naar uitgedroogde boerderijen in de Alpen. Volgens het ministerie van Defensie ging vrijdag een Super Puma-helikopter van de Zwitserse luchtmacht met 14.000 liter water naar twee boerderijen met koeien in de bergen nabij de plaats Diemtigen.

3 uur geleden
Schade door natuurbranden in Griekenland neemt toe

ATHENE (ANP/AFP) - De schade door natuurbranden in Griekenland neemt toe, melden lokale experts aan persbureau AFP. Zo'n 12.000 hectare aan bos en landbouwgrond zou inmiddels zijn getroffen door het vuur.

3 uur geleden
Hongarije legt enige kerncentrale volledig stil om hittegolf

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - Hongarije heeft zijn enige kerncentrale volledig stilgelegd vanwege de hittegolf in het land waardoor het waterpeil in de Donau sterk is gedaald. Door die extreem lage waterstand van de rivier is er te weinig koelwater voor de PAKS-kerncentrale ten zuiden van hoofdstad Boedapest.

4 uur geleden
Doden bij Oekraïense droneaanvallen op Rusland

SARATOV (ANP/AFP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de regio Saratov in het zuidwesten van Rusland zijn twee doden gevallen, meldt de gouverneur van dat gebied. De regio ligt zo'n 750 kilometer van de grens.

4 uur geleden
Trump: aanval op Iran voorlopig afgeblazen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord. Dat schrijft Trump op Truth Social.

9 uur geleden