iPhone-maker Foxconn doet goede zaken met AI-servers
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese elektronicafabrikant Foxconn blijft flink profiteren van de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI). Daardoor heeft het bedrijf naast het in elkaar zetten van iPhones voor Apple ook steeds meer ander werk.
In het voorbije kwartaal ging een omzet van omgerekend bijna 63 miljard euro in de boeken. Dat kwam neer op een groei van 15 procent, wat de verwachtingen van analisten overtrof. Het bedrijf gaf in een cijferupdate op zondag ook aan dat het voor het eerste kwartaal van dit jaar een aanzienlijke omzetgroei voorziet.
Foxconn, ook bekend als Hon Hai Precision Industry, is een van 's werelds grootste elektronicafabrikanten en maakt apparaten voor grote technologiebedrijven. Naast het maken van elektronica voor derde partijen wil het bedrijf ook uitbreiden met onder meer servers.
Datacenters
Foxconn verwacht dat de omzet van zijn cloudbusiness, die ook AI-servers maakt, in 2025 gelijk zal zijn aan de verkoop van zijn iPhone-productieafdeling. Dat is een grote ontwikkeling, want Apple was voorheen verantwoordelijk voor meer dan de helft van de jaaromzet van het Taiwanese bedrijf.
Net als andere fabrikanten van AI-hardware heeft Foxconn geprofiteerd van de enorme uitgaven aan servers voor datacenters door de grootste Amerikaanse techbedrijven zoals Alphabet en Microsoft. Maar volgens sommige kenners is het nog wachten op een overtuigende toepassing voor AI. Daardoor zijn investeerders ook nerveus. Ze zijn bang dat de enorme groei van alles wat met AI te maken heeft op een gegeven moment weer inzakt.
Elektrische auto's
Foxconn wil ook doorbreken in de markt voor elektrische voertuigen. Daar is in de resultaten van het bedrijf nog weinig van te merken, maar de onderneming benaderde wel al Renault voor een samenwerking met Nissan. Renault is al jaren de belangrijkste partner en aandeelhouder van die Japanse autofabrikant. Voorlopig staat deze poging van Foxconn evenwel in de wacht terwijl Nissan en Honda onderhandelen over een fusie, meldde financieel persbureau Bloomberg eerder.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
20 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
21 uur geleden