Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

iPhone-maker Foxconn doet goede zaken met AI-servers

iPhone-maker Foxconn doet goede zaken met AI-servers

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese elektronicafabrikant Foxconn blijft flink profiteren van de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI). Daardoor heeft het bedrijf naast het in elkaar zetten van iPhones voor Apple ook steeds meer ander werk.

In het voorbije kwartaal ging een omzet van omgerekend bijna 63 miljard euro in de boeken. Dat kwam neer op een groei van 15 procent, wat de verwachtingen van analisten overtrof. Het bedrijf gaf in een cijferupdate op zondag ook aan dat het voor het eerste kwartaal van dit jaar een aanzienlijke omzetgroei voorziet.

Foxconn, ook bekend als Hon Hai Precision Industry, is een van 's werelds grootste elektronicafabrikanten en maakt apparaten voor grote technologiebedrijven. Naast het maken van elektronica voor derde partijen wil het bedrijf ook uitbreiden met onder meer servers.

Datacenters

Foxconn verwacht dat de omzet van zijn cloudbusiness, die ook AI-servers maakt, in 2025 gelijk zal zijn aan de verkoop van zijn iPhone-productieafdeling. Dat is een grote ontwikkeling, want Apple was voorheen verantwoordelijk voor meer dan de helft van de jaaromzet van het Taiwanese bedrijf.

Net als andere fabrikanten van AI-hardware heeft Foxconn geprofiteerd van de enorme uitgaven aan servers voor datacenters door de grootste Amerikaanse techbedrijven zoals Alphabet en Microsoft. Maar volgens sommige kenners is het nog wachten op een overtuigende toepassing voor AI. Daardoor zijn investeerders ook nerveus. Ze zijn bang dat de enorme groei van alles wat met AI te maken heeft op een gegeven moment weer inzakt.

Elektrische auto's

Foxconn wil ook doorbreken in de markt voor elektrische voertuigen. Daar is in de resultaten van het bedrijf nog weinig van te merken, maar de onderneming benaderde wel al Renault voor een samenwerking met Nissan. Renault is al jaren de belangrijkste partner en aandeelhouder van die Japanse autofabrikant. Voorlopig staat deze poging van Foxconn evenwel in de wacht terwijl Nissan en Honda onderhandelen over een fusie, meldde financieel persbureau Bloomberg eerder.

Meer uit Financieel

Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

7 minuten geleden
Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

1 uur geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

2 uur geleden
Google ontloopt in rechtszaak gedwongen verkoop advertentiebeurs

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.

2 uur geleden
Een op de tien betalingen aan fiscus nog via oude rekeningnummer

DEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.

3 uur geleden
Maersk laat containerschip uitrusten met rotorzeil

LONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.

3 uur geleden
Wasserijen vrezen meer stakingen na eerste actiedag FNV

GORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.

4 uur geleden