Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

iPhone-maker Foxconn doet goede zaken met AI-servers

iPhone-maker Foxconn doet goede zaken met AI-servers

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese elektronicafabrikant Foxconn blijft flink profiteren van de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI). Daardoor heeft het bedrijf naast het in elkaar zetten van iPhones voor Apple ook steeds meer ander werk.

In het voorbije kwartaal ging een omzet van omgerekend bijna 63 miljard euro in de boeken. Dat kwam neer op een groei van 15 procent, wat de verwachtingen van analisten overtrof. Het bedrijf gaf in een cijferupdate op zondag ook aan dat het voor het eerste kwartaal van dit jaar een aanzienlijke omzetgroei voorziet.

Foxconn, ook bekend als Hon Hai Precision Industry, is een van 's werelds grootste elektronicafabrikanten en maakt apparaten voor grote technologiebedrijven. Naast het maken van elektronica voor derde partijen wil het bedrijf ook uitbreiden met onder meer servers.

Datacenters

Foxconn verwacht dat de omzet van zijn cloudbusiness, die ook AI-servers maakt, in 2025 gelijk zal zijn aan de verkoop van zijn iPhone-productieafdeling. Dat is een grote ontwikkeling, want Apple was voorheen verantwoordelijk voor meer dan de helft van de jaaromzet van het Taiwanese bedrijf.

Net als andere fabrikanten van AI-hardware heeft Foxconn geprofiteerd van de enorme uitgaven aan servers voor datacenters door de grootste Amerikaanse techbedrijven zoals Alphabet en Microsoft. Maar volgens sommige kenners is het nog wachten op een overtuigende toepassing voor AI. Daardoor zijn investeerders ook nerveus. Ze zijn bang dat de enorme groei van alles wat met AI te maken heeft op een gegeven moment weer inzakt.

Elektrische auto's

Foxconn wil ook doorbreken in de markt voor elektrische voertuigen. Daar is in de resultaten van het bedrijf nog weinig van te merken, maar de onderneming benaderde wel al Renault voor een samenwerking met Nissan. Renault is al jaren de belangrijkste partner en aandeelhouder van die Japanse autofabrikant. Voorlopig staat deze poging van Foxconn evenwel in de wacht terwijl Nissan en Honda onderhandelen over een fusie, meldde financieel persbureau Bloomberg eerder.

Meer uit Financieel

Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

1 uur geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

2 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

4 uur geleden
Politico: Anthropic doet eigen voorstel voor AI-veiligheidswet

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.

5 uur geleden
IMF-leden: neem veerkracht van de economie niet voor lief

BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.

7 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

17 uur geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

18 uur geleden