iPhone-maker Foxconn doet goede zaken met AI-servers
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese elektronicafabrikant Foxconn blijft flink profiteren van de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI). Daardoor heeft het bedrijf naast het in elkaar zetten van iPhones voor Apple ook steeds meer ander werk.
In het voorbije kwartaal ging een omzet van omgerekend bijna 63 miljard euro in de boeken. Dat kwam neer op een groei van 15 procent, wat de verwachtingen van analisten overtrof. Het bedrijf gaf in een cijferupdate op zondag ook aan dat het voor het eerste kwartaal van dit jaar een aanzienlijke omzetgroei voorziet.
Foxconn, ook bekend als Hon Hai Precision Industry, is een van 's werelds grootste elektronicafabrikanten en maakt apparaten voor grote technologiebedrijven. Naast het maken van elektronica voor derde partijen wil het bedrijf ook uitbreiden met onder meer servers.
Datacenters
Foxconn verwacht dat de omzet van zijn cloudbusiness, die ook AI-servers maakt, in 2025 gelijk zal zijn aan de verkoop van zijn iPhone-productieafdeling. Dat is een grote ontwikkeling, want Apple was voorheen verantwoordelijk voor meer dan de helft van de jaaromzet van het Taiwanese bedrijf.
Net als andere fabrikanten van AI-hardware heeft Foxconn geprofiteerd van de enorme uitgaven aan servers voor datacenters door de grootste Amerikaanse techbedrijven zoals Alphabet en Microsoft. Maar volgens sommige kenners is het nog wachten op een overtuigende toepassing voor AI. Daardoor zijn investeerders ook nerveus. Ze zijn bang dat de enorme groei van alles wat met AI te maken heeft op een gegeven moment weer inzakt.
Elektrische auto's
Foxconn wil ook doorbreken in de markt voor elektrische voertuigen. Daar is in de resultaten van het bedrijf nog weinig van te merken, maar de onderneming benaderde wel al Renault voor een samenwerking met Nissan. Renault is al jaren de belangrijkste partner en aandeelhouder van die Japanse autofabrikant. Voorlopig staat deze poging van Foxconn evenwel in de wacht terwijl Nissan en Honda onderhandelen over een fusie, meldde financieel persbureau Bloomberg eerder.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - Nederlandse technologiebedrijven schroeven soms hun productie terug en stellen investeringen of het aannemen van extra personeel uit door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat merkt brancheorganisatie FME in een peiling onder meer dan honderd ondernemingen in de sector. Als de onrust aanhoudt, verwachten ruim acht op de tien ondervraagde bedrijven in de komende zes maanden problemen in de toeleveringsketen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.
10 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.
11 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
15 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
16 uur geleden