iPhone-maker Foxconn bouwt grootste superchipfabriek ter wereld
ZHENGZHOU (ANP/AFP) - De Taiwanese elektronicafabrikant Foxconn bouwt naar eigen zeggen de grootste fabriek voor superchips ter wereld. Het bedrijf, dat onder meer de iPhones voor Apple maakt, gaat in die fabriek de nieuwste GB200-superchips produceren voor de Amerikaanse chipleverancier Nvidia die worden gebruikt om servers voor kunstmatige intelligentie (AI) aan te drijven.
Foxconn, ook bekend als Hon Hai Precision Industry, is 's werelds grootste elektronicafabrikant en maakt apparaten voor grote technologiebedrijven. Naast het maken van elektronica voor derde partijen wil het bedrijf ook uitbreiden op gebieden variërend van elektrische voertuigen tot halfgeleiders en servers.
"We bouwen de grootste GB200-productiefaciliteit ter wereld", zei senior vicepresident Benjamin Ting op de jaarlijkse Hon Hai Tech Day van het bedrijf. Voorzitter Young Liu zei tijdens de opening van het tweedaagse evenement dat Foxconn "de eerste zou zijn die deze superchips gaat leveren". Later zei Liu dat de nieuwe fabriek in Mexico wordt gebouwd.
Foxconn kondigde vorig jaar al aan samen met Nvidia te werken aan de bouw van "AI-fabrieken". Met die fabrieken willen de partijen de productie opvoeren om aan de sterke vraag naar AI-chips te kunnen voldoen. Nvidia is de belangrijkste leverancier van deze chips ter wereld. In tegenstelling tot zijn rivalen Intel, Micron en Texas Instruments, produceert Nvidia niet zijn eigen chips, maar maakt het gebruik van onderaannemers als Foxconn.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
22 minuten geledenPARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.
4 uur geleden