Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

iPhone-maker Foxconn bouwt grootste superchipfabriek ter wereld

iPhone-maker Foxconn bouwt grootste superchipfabriek ter wereld

ZHENGZHOU (ANP/AFP) - De Taiwanese elektronicafabrikant Foxconn bouwt naar eigen zeggen de grootste fabriek voor superchips ter wereld. Het bedrijf, dat onder meer de iPhones voor Apple maakt, gaat in die fabriek de nieuwste GB200-superchips produceren voor de Amerikaanse chipleverancier Nvidia die worden gebruikt om servers voor kunstmatige intelligentie (AI) aan te drijven.

Foxconn, ook bekend als Hon Hai Precision Industry, is 's werelds grootste elektronicafabrikant en maakt apparaten voor grote technologiebedrijven. Naast het maken van elektronica voor derde partijen wil het bedrijf ook uitbreiden op gebieden variërend van elektrische voertuigen tot halfgeleiders en servers.

"We bouwen de grootste GB200-productiefaciliteit ter wereld", zei senior vicepresident Benjamin Ting op de jaarlijkse Hon Hai Tech Day van het bedrijf. Voorzitter Young Liu zei tijdens de opening van het tweedaagse evenement dat Foxconn "de eerste zou zijn die deze superchips gaat leveren". Later zei Liu dat de nieuwe fabriek in Mexico wordt gebouwd.

Foxconn kondigde vorig jaar al aan samen met Nvidia te werken aan de bouw van "AI-fabrieken". Met die fabrieken willen de partijen de productie opvoeren om aan de sterke vraag naar AI-chips te kunnen voldoen. Nvidia is de belangrijkste leverancier van deze chips ter wereld. In tegenstelling tot zijn rivalen Intel, Micron en Texas Instruments, produceert Nvidia niet zijn eigen chips, maar maakt het gebruik van onderaannemers als Foxconn.

Meer uit Financieel

Havenbedrijf: impact staking op Rotterdamse haven is beperkt

ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.

27 minuten geleden
Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

59 minuten geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

1 uur geleden
Wall Street opent overwegend licht lager na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.

2 uur geleden
FNV-voorman Spekman noemt oproep minister Vijlbrief 'echt onzin'

ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.

3 uur geleden
Meer schepen door sluis bij Eefde om hogere waterstand IJssel

EEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

3 uur geleden
Frankrijk trekt ruim 1 miljard euro uit voor getroffen boeren

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.

6 uur geleden