iPhone-maker Foxconn bouwt grootste superchipfabriek ter wereld
ZHENGZHOU (ANP/AFP) - De Taiwanese elektronicafabrikant Foxconn bouwt naar eigen zeggen de grootste fabriek voor superchips ter wereld. Het bedrijf, dat onder meer de iPhones voor Apple maakt, gaat in die fabriek de nieuwste GB200-superchips produceren voor de Amerikaanse chipleverancier Nvidia die worden gebruikt om servers voor kunstmatige intelligentie (AI) aan te drijven.
Foxconn, ook bekend als Hon Hai Precision Industry, is 's werelds grootste elektronicafabrikant en maakt apparaten voor grote technologiebedrijven. Naast het maken van elektronica voor derde partijen wil het bedrijf ook uitbreiden op gebieden variërend van elektrische voertuigen tot halfgeleiders en servers.
"We bouwen de grootste GB200-productiefaciliteit ter wereld", zei senior vicepresident Benjamin Ting op de jaarlijkse Hon Hai Tech Day van het bedrijf. Voorzitter Young Liu zei tijdens de opening van het tweedaagse evenement dat Foxconn "de eerste zou zijn die deze superchips gaat leveren". Later zei Liu dat de nieuwe fabriek in Mexico wordt gebouwd.
Foxconn kondigde vorig jaar al aan samen met Nvidia te werken aan de bouw van "AI-fabrieken". Met die fabrieken willen de partijen de productie opvoeren om aan de sterke vraag naar AI-chips te kunnen voldoen. Nvidia is de belangrijkste leverancier van deze chips ter wereld. In tegenstelling tot zijn rivalen Intel, Micron en Texas Instruments, produceert Nvidia niet zijn eigen chips, maar maakt het gebruik van onderaannemers als Foxconn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend met kleine winsten begonnen. Het herstel op Wall Street lijkt daarmee te worden voortgezet. Donderdag veerden de Amerikaanse beurzen al stevig op, na de koersverliezen die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve eerder deze week. Vooral de tech- en chipbedrijven gingen verder omhoog, na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI) en de oproepen van AI-topbestuurders om de ontwikkeling van de technologie te vertragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de woningbouwsector waarschuwen voor vertragingen en extra kosten, nu steeds meer nieuwbouwwoningen niet gelijk een aansluiting kunnen krijgen op het volle stroomnet. Woningcorporatiekoepel Aedes vreest dat woningzoekenden hierdoor mogelijk langer moeten wachten op een woning.
2 uur geledenDHAHRAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft zeker twee raffinaderijen in Europa verteld dat ze volgende maand geen aardolie ontvangen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Normaal gesproken krijgen deze Europese klanten volgens contract vaste leveringen uit Saudi-Arabië, maar de olie-export is verstoord door een aanval op een belangrijke pijpleiding in het land.
2 uur geledenOMAHA (ANP) - Warren Buffett doet een stap terug als voorzitter van Berkshire Hathaway, het bedrijf dat onder zijn leiding is uitgegroeid tot een grote investeringsmaatschappij. Zijn zoon Howard volgt hem op. Warren Buffett gaat verder als "emeritus voorzitter" en geeft vanuit die rol zijn mening over de bedrijfsvoering, meldt Berkshire Hathaway.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), laat de mogelijkheid open om haar functie vroegtijdig neer te leggen. Lagarde herhaalde dat ze in 2027 zal vertrekken als centralebankpresident, maar wilde niet zeggen of ze aanblijft tot haar ambtstermijn in oktober van dat jaar afloopt.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Ethische hackers wisten recent in te breken bij OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Onderzoekers van het beveiligingsplatform Hacktron ontdekten twee kritieke kwetsbaarheden en wisten binnen 72 uur toegang te krijgen tot interne systemen.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM doet onderzoek naar een incident op een vlucht van Amsterdam naar Curaçao, waarbij een powerbank aan boord in brand raakte. Het is volgens de luchtvaartmaatschappij nu nog te vroeg om te zeggen of het beleid rond powerbanks aan boord aangescherpt moet worden.
5 uur geleden