Iordanescu weet nog niet of hij bondscoach van Roemenië blijft
MÜNCHEN (ANP) - Edward Iordanescu weet nog niet of hij bondscoach blijft van de nationale voetbalploeg van Roemenië. "Ik ben heel trots op wat we hier hebben laten zien", zei hij na een nederlaag van 3-0 tegen het Nederlands elftal in de achtste finale van het EK. "Ik verwacht dat we nog beter kunnen worden, maar ik heb rust nodig. Ik sliep de laatste tijd maar drie of vier uur per nacht."
Iordanescu ging begin 2022, na het WK in Qatar, aan de slag als bondscoach van Roemenië, dat zich als winnaar van een poule met Zwitserland voor het EK in Duitsland plaatste. De Roemenen eindigden op dit EK als eerste in een poule, voor België, Slowakije en Oekraïne. Het contract van Iordanescu loopt na dit EK af.
"Op dit moment heeft mijn familie me meer nodig dan het nationale team", zei Iordanescu. "Ik heb twee jaar hard moeten werken en veel dingen moeten laten. Het was niet gemakkelijk, vooral voor mijn gezin. Ik moet nog even zien wat ik ga doen. Daar moet ik goed over nadenken voordat ik met onze nationale bond in gesprek ga."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
27 minuten geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
18 uur geleden