Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOM: 2023 was ongekend dodelijk jaar voor migranten

IOM: 2023 was ongekend dodelijk jaar voor migranten

GENEVE (ANP) - Zeker 8565 migranten zijn vorig jaar onderweg om het leven gekomen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM), die spreekt over het dodelijkste jaar voor migranten dat zij heeft vastgelegd sinds 2014.

De IOM meldt dat ruim de helft van de sterfgevallen het gevolg was van verdrinking. Daarna volgen ongevallen met voertuigen (9 procent) en geweld (7 procent) als voornaamste doodsoorzaken.

De meeste slachtoffers vielen bij het oversteken van de Middellandse Zee. Daar ging het om 3129 sterfgevallen en verdwijningen, zegt de internationale organisatie. Migranten proberen daar op bootjes Europa te bereiken.

Missing Migrants Project

Topbestuurder Ugochi Daniels van de IOM spreekt over afschuwelijke cijfers die laten zien dat meer actie nodig is om migratie veilig te maken. "Zodat mensen over tien jaar niet langer hun leven hoeven te riskeren om een beter leven te vinden."

Het vorige record stamt uit 2016. Toen ging het om 8084 doden. De organisatie houdt die cijfers bij sinds 2014. Het initiatief heet Missing Migrants Project en is opgezet na dodelijke incidenten met bootjes bij Lampedusa.

Meer uit Buitenland

Oppositieleider: exitpolls laten wantrouwen in Netanyahu zien

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.

24 minuten geleden
Netanyahu's partij grootste in Israël, maar coalitie verliest

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.

49 minuten geleden
Brazilië onderzoekt buitenlandse financiering campagne Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.

1 uur geleden
Kiescommissie verwerpt verzoek tot langere stembusgang Israël

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.

2 uur geleden
Trump wil term AI binnenkort verbieden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).

3 uur geleden
Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen zijn bondgenoten

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.

3 uur geleden
Likoed-partij vraagt om verruiming van openingstijden stemlokalen

JERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.

4 uur geleden