IOC wil twee vlaggendragers per land: een man én een vrouw
TOKIO (ANP) - De vlaggenparade tijdens de opening van de Olympische Spelen komt er dit jaar anders uit te zien. Landen mogen in Tokio voor het eerst twee mensen (een man en een vrouw) aanwijzen die de vlag van hun land bij de rondtocht door het stadion vasthouden. Het Internationaal Olympisch Comité wil daarmee gelijkheid tussen de genders stimuleren.
Nu is het nog zo dat elk land één iemand naar voren schuift, vaak een sporter die een goede kans op een medaille maakt of al goed heeft gepresteerd in een ander groot toernooi.
"We moedigen alle nationale olympische comités uit gebruik te maken van deze optie", aldus IOC-voorzitter Thomas Bach woensdag na een bijeenkomst in Lausanne.
Gendergelijkheid
Het IOC besloot ook dat het voor alle 206 deelnemende landen verplicht is dat ten minste één vrouw meedoet aan de Olympische Spelen. Saudi-Arabië liet tot de Spelen van Londen in 2012 alleen mannen deelnemen. Bach: "Met deze twee initiatieven laten we de wereld zien dat er op de Spelen echt sprake is van gendergelijkheid."
Aan de komende Spelen doen ongeveer 11.000 atleten mee. 51,2 procent identificeert zichzelf als man en 48,8 procent als vrouw.
Meer uit Sport
GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
42 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
6 uur geleden