Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC wil twee vlaggendragers per land: een man én een vrouw

IOC wil twee vlaggendragers per land: een man én een vrouw

TOKIO (ANP) - De vlaggenparade tijdens de opening van de Olympische Spelen komt er dit jaar anders uit te zien. Landen mogen in Tokio voor het eerst twee mensen (een man en een vrouw) aanwijzen die de vlag van hun land bij de rondtocht door het stadion vasthouden. Het Internationaal Olympisch Comité wil daarmee gelijkheid tussen de genders stimuleren.

Nu is het nog zo dat elk land één iemand naar voren schuift, vaak een sporter die een goede kans op een medaille maakt of al goed heeft gepresteerd in een ander groot toernooi.

"We moedigen alle nationale olympische comités uit gebruik te maken van deze optie", aldus IOC-voorzitter Thomas Bach woensdag na een bijeenkomst in Lausanne.

Gendergelijkheid

Het IOC besloot ook dat het voor alle 206 deelnemende landen verplicht is dat ten minste één vrouw meedoet aan de Olympische Spelen. Saudi-Arabië liet tot de Spelen van Londen in 2012 alleen mannen deelnemen. Bach: "Met deze twee initiatieven laten we de wereld zien dat er op de Spelen echt sprake is van gendergelijkheid."

Aan de komende Spelen doen ongeveer 11.000 atleten mee. 51,2 procent identificeert zichzelf als man en 48,8 procent als vrouw.

Meer uit Sport

Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

1 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

5 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

8 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

9 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

9 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

10 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

16 uur geleden