IOC wil Franse Alpen en Salt Lake City voor Spelen 2030 en 2034
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Alpen en het Amerikaanse Salt Lake City zijn overgebleven als enige kandidaten voor de Winterspelen van respectievelijk 2030 en 2034. Dat bevestigde het Internationaal Olympisch Comité (IOC) woensdag in Parijs
Karl Stoss, het hoofd van het comité voor toekomstige gaststeden, verklaarde dat het IOC nu "een gerichte dialoog" zal aangaan met de twee kandidaten. De keuze voor Frankrijk ging ten koste van Zweden en Zwitserland. Salt Lake City was de enige met een bid voor de Olympische Spelen van 2034. Zwitserland heeft nu wel voorkeursrechten voor 2038, zo besloot het uitvoerend comité van het IOC.
"Wat echt opviel aan de projecten in de Franse Alpen en Salt Lake City was hun visie voor de ervaring van de atleten, hun afstemming op regionale en nationale sociaal-economische ontwikkelingsplannen, en de zeer krachtige steun van het publiek en van alle overheidsniveaus", zei Stoss.
Teleurstelling
Het wegvallen van Zwitserland voor 2030 is ook een teleurstelling voor Thialf. Het stadion in Heerenveen zou mogelijk gebruikt worden voor de schaatsevenementen, als Zwitserland de Spelen toegewezen had gekregen. Het land beschikt namelijk zelf niet over een goede schaatsaccommodatie. "Het is jammer voor Zwitserland en in het verlengde voor ons. Felicitaties voor Frankrijk", reageerde directeur Minne Dolstra van Thialf tegenover het ANP.
"We waren vereerd dat er door Zwitserland naar Thialf en Inzell werd gekeken. We hebben ook gemerkt dat er veel enthousiasme vanuit Nederland was voor het idee. Als dit in de toekomst nog eens zou spelen, dan kunnen ze altijd bellen. Wij staan altijd open voor een gesprek", aldus Dolstra.
Toewijzing volgend jaar
Frankrijk, dat in 2024 ook al de Zomerspelen organiseert in Parijs, heeft drie keer eerder de Winterspelen ontvangen. De laatste keer was in Albertville in 1992. Salt Lake City organiseerde de Spelen van 2002.
De officiële toewijzing volgt waarschijnlijk volgend jaar juni, tijdens de 142e sessie van het IOC in Parijs.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
14 uur geleden