IOC wil Franse Alpen en Salt Lake City voor Spelen 2030 en 2034
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Alpen en het Amerikaanse Salt Lake City zijn overgebleven als enige kandidaten voor de Winterspelen van respectievelijk 2030 en 2034. Dat bevestigde het Internationaal Olympisch Comité (IOC) woensdag in Parijs
Karl Stoss, het hoofd van het comité voor toekomstige gaststeden, verklaarde dat het IOC nu "een gerichte dialoog" zal aangaan met de twee kandidaten. De keuze voor Frankrijk ging ten koste van Zweden en Zwitserland. Salt Lake City was de enige met een bid voor de Olympische Spelen van 2034. Zwitserland heeft nu wel voorkeursrechten voor 2038, zo besloot het uitvoerend comité van het IOC.
"Wat echt opviel aan de projecten in de Franse Alpen en Salt Lake City was hun visie voor de ervaring van de atleten, hun afstemming op regionale en nationale sociaal-economische ontwikkelingsplannen, en de zeer krachtige steun van het publiek en van alle overheidsniveaus", zei Stoss.
Teleurstelling
Het wegvallen van Zwitserland voor 2030 is ook een teleurstelling voor Thialf. Het stadion in Heerenveen zou mogelijk gebruikt worden voor de schaatsevenementen, als Zwitserland de Spelen toegewezen had gekregen. Het land beschikt namelijk zelf niet over een goede schaatsaccommodatie. "Het is jammer voor Zwitserland en in het verlengde voor ons. Felicitaties voor Frankrijk", reageerde directeur Minne Dolstra van Thialf tegenover het ANP.
"We waren vereerd dat er door Zwitserland naar Thialf en Inzell werd gekeken. We hebben ook gemerkt dat er veel enthousiasme vanuit Nederland was voor het idee. Als dit in de toekomst nog eens zou spelen, dan kunnen ze altijd bellen. Wij staan altijd open voor een gesprek", aldus Dolstra.
Toewijzing volgend jaar
Frankrijk, dat in 2024 ook al de Zomerspelen organiseert in Parijs, heeft drie keer eerder de Winterspelen ontvangen. De laatste keer was in Albertville in 1992. Salt Lake City organiseerde de Spelen van 2002.
De officiële toewijzing volgt waarschijnlijk volgend jaar juni, tijdens de 142e sessie van het IOC in Parijs.
Meer uit Sport
RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
2 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
6 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
18 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
20 uur geleden