
IOC weert Russen en Belarussen van openingsceremonie Spelen
LAUSANNE (ANP/DPA) - Sporters uit Rusland en Belarus mogen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen niet meedoen aan de atletenparade. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) besloten tijdens een bestuursvergadering in Lausanne. De reden is de Russische invasie in Oekraïne, die ruim twee jaar geleden begon. Het Internationaal Paralympisch Comité besloot eerder al Russen en Belarussen te weren bij de opening van de Paralympics.
"Ze zullen niet deelnemen aan de parade van delegaties tijdens de openingsceremonie, omdat het individuele atleten zijn", aldus het IOC. "Maar er zal voor hen een gelegenheid worden geboden om het evenement te ervaren."
Het IOC laat Russen en Belarussen in individuele sporten toe op de Spelen in Parijs, maar zij moeten dat doen onder neutrale vlag, werd in december besloten. De sporters mogen ook geen enkele band met het leger hebben en openlijk afstand nemen van de Russische agressie tegen Oekraïne. Atleten die zich kwalificeren, zullen worden doorgelicht door een driekoppig IOC-panel om te voldoen aan de geschiktheidscriteria die het olympische orgaan heeft opgesteld voor Russen en Belarussen.
Selectie
Het IOC verwacht dat 36 Russische en 22 Belarussische atleten de selectie voor Parijs halen. Dat zijn er aanzienlijk minder dan bij de vorige Spelen in Tokio, toen de Russische olympische ploeg uit 330 sporters bestond en de Belarussische uit 104.
De openingsceremonie van de Spelen is gepland op 26 juli. De deelnemende landen varen in een botenparade over de Seine langs het publiek.
Meer uit Sport
BLACKPOOL (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinales van het World Matchplay. De 33-jarige Nederlander moest in Blackpool zijn meerdere erkennen in de Brit Andrew Gilding. Het werd 11-5.
8 uur geledenVALENCE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zich ook in de zeventiende etappe van de Tour de France niet kunnen mengen in de massasprint. "Het is pijnlijk. We hebben vier sprints gehad en het was vier keer niets", sprak de Nederlandse sprinter van Jayco - AlUla onder meer voor de camera van Wielerflits.
10 uur geledenVALENCE (ANP) - Tim Merlier kreeg woensdag in de zeventiende etappe van de Tour de France niet de kans om mee te sprinten om de dagzege. De Belg, die al twee etappes won, werd opgehouden door een valpartij. "Ik kan voor de koers al zeggen wie er bijligt als er wordt gevallen", was Merlier voor de camera van Sporza kritisch op enkele van zijn collega's.
11 uur geledenUMAG (ANP) - Jesper de Jong heeft de kwartfinales bereikt van het tennistoernooi in de Kroatische kustplaats Umag. De 25-jarige tennisser versloeg de Argentijn Mariano Navone in Stadion Studenac in twee sets: 6-3 6-4.
11 uur geledenVANNES (ANP) - Marianne Vos (38) gaat bij haar vierde Ronde van Frankrijk proberen om een etappe te winnen. Daarnaast hoopt ze haar teamgenoot Pauline Ferrand-Prévot (33) van Visma - Lease a Bike naar de eindzege te loodsen. "We kijken als team naar de mogelijkheden van de renners. Daarbij moet je keuzes maken. Ik denk dat we zo met ons team de juiste ambities hebben", zei Vos tijdens een online persgesprek over haar rol in de schaduw van Ferrand-Prévot.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NOC*NSF betreurt de inmenging van de politiek in de discussie over de toelating van trans personen tot de topsport in de Verenigde Staten. De Nederlandse sportkoepel reageert hiermee op het voornemen van het Amerikaans Nationaal Olympisch Comité (USOPC) om trans vrouwen te weren uit vrouwensporten.
11 uur geledenVALENCE (ANP) - Jonathan Milan heeft de zeventiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Bollène naar Valence over 160 kilometer. De Italiaan van Lidl-Trek versloeg in de sprint de Belg Jordi Meeus en de Deen Tobias Lund Andresen van de Nederlandse ploeg Picnic PostNL. Milan (24) won eerder al de achtste etappe en is de drager van de groene puntentrui.
12 uur geleden