IOC vreest dat streng testbeleid in Beijing atleten kan opbreken
SHANGHAI (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité houdt er rekening mee dat meerdere atleten niet kunnen deelnemen aan de Winterspelen van Beijing, als gevolg van het strenge testbeleid van het coronavirus van de Chinezen. Volgens Brian McCloskey, lid van de medische commissie van het IOC, zullen met name deelnemers uit landen worden getroffen die momenteel gebukt gaan onder hoge aantallen besmettingen.
Deskundigen hebben gewaarschuwd dat China's strikte strategie en de meer gevoelige testprotocollen ertoe zouden kunnen leiden dat meer atleten worden geweigerd dan strikt noodzakelijk. McCloskey gaf aan dat het IOC toch "zo flexibel mogelijk" wil zijn. "We proberen manieren te vinden om met extra tests aan te tonen dat bepaalde atleten, hoewel ze omikron hadden, niet langer besmettelijk zijn en China daarom toch binnen mogen."
Het evenement, dat in februari wordt gehouden, vindt plaats in een zogenoemd gesloten circuit. Het wordt atleten daarmee onmogelijk gemaakt zich onder de plaatselijke bevolking te begeven.
Meer uit Sport
RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
16 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geleden