IOC-voorzitter Bach ziet Super League als bedreiging
MONTREUX (ANP) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft zich op het congres van de Europese voetbalbond UEFA in verkapte bewoordingen uitgesproken tegen de komst van een Super League. De Duitser nam de naam van de nieuwe elitecompetitie voor een select aantal Europese voetbalclubs niet in de mond, maar sprak wel over "een bedreiging" van het huidige sportmodel.
"We hebben meer solidariteit nodig, zowel binnen een samenleving als tussen diverse samenlevingen. Dat geldt ook voor sport en sportorganisaties", zei Bach op het congres in Montreux. "De wereld verandert door de coronacrisis. De unieke aanpak van het Europese sportmodel, die een belangrijke sociale en educatieve functie heeft, staat onder druk. Deze aanpak heeft als doel om geld dat op hoog niveau wordt verdiend, door te geven richting lagere niveaus. Maar je ziet dat er investeerders en clubs komen die alleen naar de zakelijke kant en het geld kijken. Sport verliest zo z'n maatschappelijke functie. We hebben solidariteit nodig om die functie te waarborgen. Alleen zo kunnen we van de wereld via sport een betere plek maken."
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
5 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
8 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
10 uur geleden