IOC-voorzitter Bach ziet Super League als bedreiging
MONTREUX (ANP) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft zich op het congres van de Europese voetbalbond UEFA in verkapte bewoordingen uitgesproken tegen de komst van een Super League. De Duitser nam de naam van de nieuwe elitecompetitie voor een select aantal Europese voetbalclubs niet in de mond, maar sprak wel over "een bedreiging" van het huidige sportmodel.
"We hebben meer solidariteit nodig, zowel binnen een samenleving als tussen diverse samenlevingen. Dat geldt ook voor sport en sportorganisaties", zei Bach op het congres in Montreux. "De wereld verandert door de coronacrisis. De unieke aanpak van het Europese sportmodel, die een belangrijke sociale en educatieve functie heeft, staat onder druk. Deze aanpak heeft als doel om geld dat op hoog niveau wordt verdiend, door te geven richting lagere niveaus. Maar je ziet dat er investeerders en clubs komen die alleen naar de zakelijke kant en het geld kijken. Sport verliest zo z'n maatschappelijke functie. We hebben solidariteit nodig om die functie te waarborgen. Alleen zo kunnen we van de wereld via sport een betere plek maken."
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
12 minuten geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
4 uur geleden