
IOC-voorzitter Bach ontmoet Japanse keizer
TOKIO (ANP/DPA) - Een dag voor de openingsceremonie van de Olympische Spelen heeft de Japanse keizer Naruhito de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, Thomas Bach, ontvangen. De keizer sprak zijn bewondering uit voor de inzet van het IOC.
"Het is niet eenvoudig om de Spelen te houden terwijl de coronamaatregelen gelden", zei de keizer volgens het Japanse persbureau Kyoko in zijn paleis in Tokio tegen Bach. "We hebben diep respect voor uw inspanningen".
De keizer woont vrijdag de openingsceremonie van de Spelen bij. Met uitzondering van zo'n 950 eregasten zullen de tribunes leeg zijn. Publiek is vanwege corona in de stadions niet welkom. De vrouw van de vorst, keizerin Masako, zal ook niet aanwezig zijn.
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse heeft voor de eerste keer de Waalse Pijl gewonnen. De 22-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck was op de Muur van Hoei te sterk voor landgenote Demi Vollering, die net als vorig jaar tweede werd.
8 uur geledenPODGORICA (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in de klasse tot 52 kilogram een bronzen medaille behaald. In de herkansingen rekende de 24-jarige judoka uit Spijkenisse af met de Hongaarse Reka Pupp (ippon) en de Israëlische Gefen Primo, die in de verlenging (golden score) met een ippon aan de kant werd gezet.
9 uur geledenHOEI (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de tweede keer de Waalse Pijl gewonnen, de Ardenner wielerkoers die eindigt op de Muur van Hoei. De Sloveen van UAE Team Emirates versnelde op de slotklim en geen van zijn concurrenten kon volgen.
9 uur geledenHOEI (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de tweede keer de Waalse Pijl gewonnen, de Ardenner wielerkoers die eindigt op de Muur van Hoei. De Sloveen van UAE Team Emirates versnelde op de slotklim en geen van zijn concurrenten kon volgen.
9 uur geledenPODGORICA (ANP) - Judoka Emiel Jaring heeft op de EK in de klasse tot 60 kilogram geen medaille weten te veroveren. De 25-jarige Purmerender ging in de herkansingen direct onderuit tegen de Armeniër Asjik Andrejan en werd zevende.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is alsnog toegelaten tot het masterstoernooi van Madrid. De 29-jarige Nederlander verloor dinsdag in de kwalificaties van Juan Manuel Cerúndolo, maar mag als lucky loser toch meedoen.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om het hoofdschema te bereiken van het masterstoernooi van Madrid. De 29-jarige tennisser verloor in drie sets op het Spaanse gravel van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-7 (3) 7-5 6-7 (5).
1 dag geleden