IOC-voorzitter Bach: het belang van sporters staat voorop
LAUSANNE (ANP) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft nog maar eens benadrukt dat de belangen van de olympische sporters richting Tokio 2020 voorop staan. Dat deed hij na een videoconferentie met 220 atleten en hun vertegenwoordigers. Daarin spraken de afgevaardigden van de sporters hun zorgen uit over hun gezondheid en hun voorbereiding op de Zomerspelen, die op 24 juli moeten beginnen, in verband met de wereldwijde uitbraak van het coronavirus.
"Iedereen beseft dat we nog ruim vier maanden te gaan hebben voordat de Olympische Spelen in Japan beginnen", liet Bach weten. "We zullen de komende tijd heel realistisch blijven in onze analyses. We zullen op een verantwoorde manier te werk blijven gaan. Onze prioriteit ligt bij de belangen van de olympische atleten en van de olympische sporten. De gezondheid van de sporters en hun voorbereidingen op Tokio 2020 zullen onze volledige aandacht houden."
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
5 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
7 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
9 uur geleden