IOC-voorzitter Bach: het belang van sporters staat voorop
LAUSANNE (ANP) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft nog maar eens benadrukt dat de belangen van de olympische sporters richting Tokio 2020 voorop staan. Dat deed hij na een videoconferentie met 220 atleten en hun vertegenwoordigers. Daarin spraken de afgevaardigden van de sporters hun zorgen uit over hun gezondheid en hun voorbereiding op de Zomerspelen, die op 24 juli moeten beginnen, in verband met de wereldwijde uitbraak van het coronavirus.
"Iedereen beseft dat we nog ruim vier maanden te gaan hebben voordat de Olympische Spelen in Japan beginnen", liet Bach weten. "We zullen de komende tijd heel realistisch blijven in onze analyses. We zullen op een verantwoorde manier te werk blijven gaan. Onze prioriteit ligt bij de belangen van de olympische atleten en van de olympische sporten. De gezondheid van de sporters en hun voorbereidingen op Tokio 2020 zullen onze volledige aandacht houden."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
8 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
9 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
10 uur geleden