Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-voorzitter Bach gearriveerd in Tokio voor Olympische Spelen

IOC-voorzitter Bach gearriveerd in Tokio voor Olympische Spelen

TOKIO (ANP/DPA) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft voet gezet op Japanse bodem. Iets meer dan twee weken voor de openingsceremonie van de Olympische Spelen arriveerde de 67-jarige baas van de mondiale sportorganisatie op het internationale vliegveld Haneda in Tokio. Het IOC kondigde vorige week al aan dat Bach, zoals de strenge coronaregels voor alle deelnemers aan de Spelen voorschrijven, eerst drie dagen in quarantaine gaat.

De Duitser arriveerde in Tokio op de dag dat de Japanse overheid vermoedelijk weer de noodtoestand gaat uitroepen in de stad, als gevolg van het weer sneller oplopende aantal coronabesmettingen. Enkele weken geleden was de noodtoestand juist opgeheven.

De regering van premier Yoshihide Suga neemt vermoedelijk in overleg met het IOC en het organisatiecomité ook snel een besluit over het toelaten van toeschouwers bij de Spelen. Op dit moment is het de bedoeling dat maximaal 10.000 Japanners naar binnen mogen in de stadions, maar mogelijk worden de Spelen helemaal zonder publiek gehouden. Bij de openingsceremonie op 23 juli zouden alleen vips naar binnen mogen in het Olympisch Stadion.

Meer uit Sport

NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

4 uur geleden
Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

7 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

9 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

10 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

10 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

11 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

12 uur geleden