Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-voorzitter Bach door het stof bij Zuid-Koreaanse president

IOC-voorzitter Bach door het stof bij Zuid-Koreaanse president

PARIJS (ANP/RTR) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité neemt zaterdag telefonisch contact op met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol om zijn excuses aan te bieden voor een blunder op de openingsceremonie van de Spelen in Parijs.

Bij de aankomst van de boot met Zuid-Koreaanse atleten op de Seine vrijdagavond kondigden de presentatoren het land, zowel in het Frans als in het Engels, aan als de Democratische Volksrepubliek Korea. Dat is de officiële naam van Noord-Korea.

Het IOC bood snel excuses aan voor de fout. "We verontschuldigen ons diep voor de fout die gemaakt is bij het voorstellen van het Zuid-Koreaanse team tijdens de openingsceremonie", reageerde het Internationaal Olympisch Comité op X.

Slechte relatie

Maar dat was voor Zuid-Korea niet genoeg. De Zuid-Koreaanse minister van Sport liet in een persbericht weten dat hij het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gevraagd "bij Frankrijk krachtig protest aan te tekenen". De viceminister van Sport, in 2008 nog Olympisch kampioen gewichtheffen, wilde een ontmoeting met IOC-voorzitter Bach. Volgens het olympisch comité van Zuid-Korea heeft Bach laten weten dat hij telefonisch contact gaat opnemen met de Zuid-Koreaanse president om zijn excuses aan te bieden.

Zuid-Korea heet officieel Republiek Korea, en die naam was ook te zien op de boot waarop de Zuid-Koreaanse atleten stonden. Noord-Korea werd wel juist aangekondigd tijdens de ceremonie. Het communistische Noord-Korea en het prowesterse Zuid-Korea vochten tussen 1950 en 1953 een oorlog uit en hebben nog steeds een slechte relatie met elkaar.

Meer uit Sport

Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

1 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

2 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

5 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

6 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

6 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

7 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

7 uur geleden