Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-voorzitter Bach door het stof bij Zuid-Koreaanse president

IOC-voorzitter Bach door het stof bij Zuid-Koreaanse president

PARIJS (ANP/RTR) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité neemt zaterdag telefonisch contact op met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol om zijn excuses aan te bieden voor een blunder op de openingsceremonie van de Spelen in Parijs.

Bij de aankomst van de boot met Zuid-Koreaanse atleten op de Seine vrijdagavond kondigden de presentatoren het land, zowel in het Frans als in het Engels, aan als de Democratische Volksrepubliek Korea. Dat is de officiële naam van Noord-Korea.

Het IOC bood snel excuses aan voor de fout. "We verontschuldigen ons diep voor de fout die gemaakt is bij het voorstellen van het Zuid-Koreaanse team tijdens de openingsceremonie", reageerde het Internationaal Olympisch Comité op X.

Slechte relatie

Maar dat was voor Zuid-Korea niet genoeg. De Zuid-Koreaanse minister van Sport liet in een persbericht weten dat hij het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gevraagd "bij Frankrijk krachtig protest aan te tekenen". De viceminister van Sport, in 2008 nog Olympisch kampioen gewichtheffen, wilde een ontmoeting met IOC-voorzitter Bach. Volgens het olympisch comité van Zuid-Korea heeft Bach laten weten dat hij telefonisch contact gaat opnemen met de Zuid-Koreaanse president om zijn excuses aan te bieden.

Zuid-Korea heet officieel Republiek Korea, en die naam was ook te zien op de boot waarop de Zuid-Koreaanse atleten stonden. Noord-Korea werd wel juist aangekondigd tijdens de ceremonie. Het communistische Noord-Korea en het prowesterse Zuid-Korea vochten tussen 1950 en 1953 een oorlog uit en hebben nog steeds een slechte relatie met elkaar.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

11 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

11 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

15 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

2 dagen geleden