Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-voorzitter Bach door het stof bij Zuid-Koreaanse president

IOC-voorzitter Bach door het stof bij Zuid-Koreaanse president

PARIJS (ANP/RTR) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité neemt zaterdag telefonisch contact op met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol om zijn excuses aan te bieden voor een blunder op de openingsceremonie van de Spelen in Parijs.

Bij de aankomst van de boot met Zuid-Koreaanse atleten op de Seine vrijdagavond kondigden de presentatoren het land, zowel in het Frans als in het Engels, aan als de Democratische Volksrepubliek Korea. Dat is de officiële naam van Noord-Korea.

Het IOC bood snel excuses aan voor de fout. "We verontschuldigen ons diep voor de fout die gemaakt is bij het voorstellen van het Zuid-Koreaanse team tijdens de openingsceremonie", reageerde het Internationaal Olympisch Comité op X.

Slechte relatie

Maar dat was voor Zuid-Korea niet genoeg. De Zuid-Koreaanse minister van Sport liet in een persbericht weten dat hij het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gevraagd "bij Frankrijk krachtig protest aan te tekenen". De viceminister van Sport, in 2008 nog Olympisch kampioen gewichtheffen, wilde een ontmoeting met IOC-voorzitter Bach. Volgens het olympisch comité van Zuid-Korea heeft Bach laten weten dat hij telefonisch contact gaat opnemen met de Zuid-Koreaanse president om zijn excuses aan te bieden.

Zuid-Korea heet officieel Republiek Korea, en die naam was ook te zien op de boot waarop de Zuid-Koreaanse atleten stonden. Noord-Korea werd wel juist aangekondigd tijdens de ceremonie. Het communistische Noord-Korea en het prowesterse Zuid-Korea vochten tussen 1950 en 1953 een oorlog uit en hebben nog steeds een slechte relatie met elkaar.

Meer uit Sport

Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

9 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

13 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

13 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

16 uur geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

19 uur geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

1 dag geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

1 dag geleden