IOC-voorzitter Bach brengt ondanks protesten bezoek aan Hiroshima
TOKIO (ANP) - Thomas Bach, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), brengt vrijdag ondanks protesten een bezoek aan de stad Hiroshima. Hij legt daar een krans bij het monument in het Vredespark.
Hiroshima werd tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog, in 1945, verwoest door een Amerikaanse atoombom. Van de 350.000 inwoners die de stad toen telden, kwamen er naar schatting 70.000 in één klap om. Eind 1945 was het dodental opgelopen naar 140.000.
Volgens een burgergroep zou Bach het bezoek gebruiken voor politieke doeleinden. Een onlinepetitie tegen het bezoek van Bach was woensdag al 50.000 keer ondertekend. Het IOC laat weten dat Bach toch gaat. Het hoofd van de Japanse organisatie, Seiko Hashimoto, vergezelt hem.
John Coates, bestuurder van het IOC, bezoekt vrijdag Nagasaki. De Amerikanen brachten in 1945, drie dagen na Hiroshima, ook daar een atoombom tot ontploffing met vele doden tot gevolg.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
39 minuten geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
9 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
12 uur geleden