Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IOC-voorzitter Bach bij aankomst Tokio drie dagen in quarantaine

IOC-voorzitter Bach bij aankomst Tokio drie dagen in quarantaine

TOKIO (ANP) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) vliegt volgende week naar Japan en gaat daarna eerst drie dagen in quarantaine. Bach zet op donderdag 8 juli voet op Japanse bodem. Hij werkt volgens het IOC tot 12 juli 'op afstand', vanuit zijn hotelkamer.

Het comité benadrukt dat Bach "volledig gevaccineerd" naar Tokio gaat. Het IOC heeft alle deelnemers aan de Spelen opgeroepen om zich vooraf te laten vaccineren tegen het coronavirus. Bach verwacht dat zo'n 80 procent van de sporters, officials en journalisten dat doet. Iedereen die naar Japan komt, moet zich houden aan strenge regels die staan beschreven in zogeheten playbooks.

"Het officiële programma van voorzitter Bach begint op 12 juli", aldus het IOC. "Al zijn bestemmingen zijn geregistreerd en hij voert al zijn activiteiten uit in lijn met de strikte regels die in de playbooks staan."

Bach gaat op 16 juli naar Hiroshima voor de Olympic Truce, een traditionele plechtigheid waarbij om veiligheid voor het gastland en de deelnemers aan de Spelen wordt gevraagd. Op 17 en 18 juli vergadert het bestuur van het IOC in Tokio, waar op 20 juli de 138e IOC-sessie wordt gehouden. Drie dagen later is de openingsceremonie van de Spelen.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

12 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

12 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

13 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

14 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

15 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

15 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

16 uur geleden