IOC-voorzitter Bach bij aankomst Tokio drie dagen in quarantaine
TOKIO (ANP) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) vliegt volgende week naar Japan en gaat daarna eerst drie dagen in quarantaine. Bach zet op donderdag 8 juli voet op Japanse bodem. Hij werkt volgens het IOC tot 12 juli 'op afstand', vanuit zijn hotelkamer.
Het comité benadrukt dat Bach "volledig gevaccineerd" naar Tokio gaat. Het IOC heeft alle deelnemers aan de Spelen opgeroepen om zich vooraf te laten vaccineren tegen het coronavirus. Bach verwacht dat zo'n 80 procent van de sporters, officials en journalisten dat doet. Iedereen die naar Japan komt, moet zich houden aan strenge regels die staan beschreven in zogeheten playbooks.
"Het officiële programma van voorzitter Bach begint op 12 juli", aldus het IOC. "Al zijn bestemmingen zijn geregistreerd en hij voert al zijn activiteiten uit in lijn met de strikte regels die in de playbooks staan."
Bach gaat op 16 juli naar Hiroshima voor de Olympic Truce, een traditionele plechtigheid waarbij om veiligheid voor het gastland en de deelnemers aan de Spelen wordt gevraagd. Op 17 en 18 juli vergadert het bestuur van het IOC in Tokio, waar op 20 juli de 138e IOC-sessie wordt gehouden. Drie dagen later is de openingsceremonie van de Spelen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
7 uur geleden