IOC: voor het eerst net zoveel vrouwen als mannen in commissies
BERLIJN (ANP/DPA) - Bij het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zijn voor het eerst in de geschiedenis net zoveel vrouwen als mannen werkzaam. Van de 546 commissiefuncties worden er nu 273 door vrouwen en 273 door mannen bekleed.
"Dit is een historische mijlpaal als je kijkt naar de inspanningen van het IOC om te zorgen voor gendergelijkheid op bestuurlijk niveau", aldus het IOC in een verklaring. Van de 31 commissies die het IOC kent, hebben er nu 13 een vrouwelijke voorzitter.
In 2013 werd volgens het IOC slechts 20 procent van de plekken in de commissies ingevuld voor vrouwen.
De commissies hebben voornamelijk een adviserende rol richting voorzitter Thomas Bach en het uitvoerend comité van het IOC.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen is er niet in geslaagd een memorabel WK met een hoofdprijs af te sluiten. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen verloor in de finale vrij kansloos van titelverdediger Luke Littler in een volgepakt Alexandra Palace in Londen: 7-1.
7 uur geledenKONYA (ANP) - Deniz Türüç vervolgt zijn loopbaan bij Konyaspor. De aanvaller heeft zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar gezet, zo meldt zijn nieuwe Turkse voetbalclub.
11 uur geledenGULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.
15 uur geledenKRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.
15 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.
19 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.
21 uur geleden