IOC voert geen 'oneerlijk' prijzengeld in op Olympische Spelen
LAUSANNE (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité peinst er niet over om prijzengeld uit te keren aan medaillewinnaars op de Olympische Spelen. Het bestuur van het IOC sprak zich ertegen uit in een vergadering. "Het zal een klein aantal sporters bevoordelen ten koste van anderen. Het grootste argument om het niet te doen is eerlijkheid", aldus woordvoerder Mark Adams van het IOC.
Voorzitter Thomas Bach van het IOC verzette zich al eerder tegen het invoeren van prijzengeld. Dat was in het voorjaar, toen de mondiale atletiekbond (World Athletics) zelf besloot om olympische kampioenen in de atletiek te belonen met een bonus van 50.000 dollar.
Topsportdirecteur André Cats van sportkoepel NOC*NSF juichte de financiële bonus voor olympisch kampioenen toe. "De atletiek zie ik als wegbereider, want ik vind dat het Internationaal Olympisch Comité het initiatief moet nemen om prijzengeld in alle sporten uit te keren", zei hij voorafgaand aan de Olympische Spelen in Parijs tegen de Nederlandse pers.
Het IOC ziet het anders. "Als alle medaillewinnaars van alle sporten van Parijs zouden zijn beloond, dan hadden ongeveer duizend sporters hiervan geprofiteerd", zei Adams. "Sporters die meestal uit goed gefinancierde en bevoorrechte nationale olympische comités komen, want 65 procent van de medaillewinnaars komt uit de vijftien landen die de medaillelijst aanvoerden. Het zou de bestaande ongelijkheid alleen maar vergroten, de Spelen zouden degraderen tot een elitair evenement."
Meer uit Sport
ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP.
13 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
55 minuten geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
22 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
1 dag geleden