IOC voert geen 'oneerlijk' prijzengeld in op Olympische Spelen
LAUSANNE (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité peinst er niet over om prijzengeld uit te keren aan medaillewinnaars op de Olympische Spelen. Het bestuur van het IOC sprak zich ertegen uit in een vergadering. "Het zal een klein aantal sporters bevoordelen ten koste van anderen. Het grootste argument om het niet te doen is eerlijkheid", aldus woordvoerder Mark Adams van het IOC.
Voorzitter Thomas Bach van het IOC verzette zich al eerder tegen het invoeren van prijzengeld. Dat was in het voorjaar, toen de mondiale atletiekbond (World Athletics) zelf besloot om olympische kampioenen in de atletiek te belonen met een bonus van 50.000 dollar.
Topsportdirecteur André Cats van sportkoepel NOC*NSF juichte de financiële bonus voor olympisch kampioenen toe. "De atletiek zie ik als wegbereider, want ik vind dat het Internationaal Olympisch Comité het initiatief moet nemen om prijzengeld in alle sporten uit te keren", zei hij voorafgaand aan de Olympische Spelen in Parijs tegen de Nederlandse pers.
Het IOC ziet het anders. "Als alle medaillewinnaars van alle sporten van Parijs zouden zijn beloond, dan hadden ongeveer duizend sporters hiervan geprofiteerd", zei Adams. "Sporters die meestal uit goed gefinancierde en bevoorrechte nationale olympische comités komen, want 65 procent van de medaillewinnaars komt uit de vijftien landen die de medaillelijst aanvoerden. Het zou de bestaande ongelijkheid alleen maar vergroten, de Spelen zouden degraderen tot een elitair evenement."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
8 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
12 uur geleden