IOC voert geen 'oneerlijk' prijzengeld in op Olympische Spelen
LAUSANNE (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité peinst er niet over om prijzengeld uit te keren aan medaillewinnaars op de Olympische Spelen. Het bestuur van het IOC sprak zich ertegen uit in een vergadering. "Het zal een klein aantal sporters bevoordelen ten koste van anderen. Het grootste argument om het niet te doen is eerlijkheid", aldus woordvoerder Mark Adams van het IOC.
Voorzitter Thomas Bach van het IOC verzette zich al eerder tegen het invoeren van prijzengeld. Dat was in het voorjaar, toen de mondiale atletiekbond (World Athletics) zelf besloot om olympische kampioenen in de atletiek te belonen met een bonus van 50.000 dollar.
Topsportdirecteur André Cats van sportkoepel NOC*NSF juichte de financiële bonus voor olympisch kampioenen toe. "De atletiek zie ik als wegbereider, want ik vind dat het Internationaal Olympisch Comité het initiatief moet nemen om prijzengeld in alle sporten uit te keren", zei hij voorafgaand aan de Olympische Spelen in Parijs tegen de Nederlandse pers.
Het IOC ziet het anders. "Als alle medaillewinnaars van alle sporten van Parijs zouden zijn beloond, dan hadden ongeveer duizend sporters hiervan geprofiteerd", zei Adams. "Sporters die meestal uit goed gefinancierde en bevoorrechte nationale olympische comités komen, want 65 procent van de medaillewinnaars komt uit de vijftien landen die de medaillelijst aanvoerden. Het zou de bestaande ongelijkheid alleen maar vergroten, de Spelen zouden degraderen tot een elitair evenement."
Meer uit Sport
SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
36 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
20 uur geleden