IOC voert geen 'oneerlijk' prijzengeld in op Olympische Spelen
LAUSANNE (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité peinst er niet over om prijzengeld uit te keren aan medaillewinnaars op de Olympische Spelen. Het bestuur van het IOC sprak zich ertegen uit in een vergadering. "Het zal een klein aantal sporters bevoordelen ten koste van anderen. Het grootste argument om het niet te doen is eerlijkheid", aldus woordvoerder Mark Adams van het IOC.
Voorzitter Thomas Bach van het IOC verzette zich al eerder tegen het invoeren van prijzengeld. Dat was in het voorjaar, toen de mondiale atletiekbond (World Athletics) zelf besloot om olympische kampioenen in de atletiek te belonen met een bonus van 50.000 dollar.
Topsportdirecteur André Cats van sportkoepel NOC*NSF juichte de financiële bonus voor olympisch kampioenen toe. "De atletiek zie ik als wegbereider, want ik vind dat het Internationaal Olympisch Comité het initiatief moet nemen om prijzengeld in alle sporten uit te keren", zei hij voorafgaand aan de Olympische Spelen in Parijs tegen de Nederlandse pers.
Het IOC ziet het anders. "Als alle medaillewinnaars van alle sporten van Parijs zouden zijn beloond, dan hadden ongeveer duizend sporters hiervan geprofiteerd", zei Adams. "Sporters die meestal uit goed gefinancierde en bevoorrechte nationale olympische comités komen, want 65 procent van de medaillewinnaars komt uit de vijftien landen die de medaillelijst aanvoerden. Het zou de bestaande ongelijkheid alleen maar vergroten, de Spelen zouden degraderen tot een elitair evenement."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
7 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
13 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
16 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden