IOC verwacht niet dat publieke opinie in Japan Spelen dwarsboomt
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is er van overtuigd dat de Olympische Spelen van Tokio van "historische" betekenis zullen zijn. Dat een groot deel van de Japanse bevolking tegen het doorgaan van het evenement is vormt daarvoor geen belemmering, aldus de instantie. "Het wordt een groot succes."
In Japan geldt nog steeds de noodtoestand in verband met de coronapandemie. Uit vrees voor het virus zien veel Japanners, doorgaans liefhebbers van de sport, liever dat de Olympische Spelen opnieuw worden uitgesteld dan wel afgelast. Volgens een laatste peiling is inmiddels zestig procent tegen het doorgaan van het evenement.
De Japanse autoriteiten hebben inmiddels tal van maatregelen getroffen om de risico's zo beperkt mogelijk te houden. Zo worden er geen buitenlandse toeschouwers toegelaten en worden betrokkenen streng gecontroleerd of ze besmet zijn. Het IOC zegt volledig achter deze maatregelen te staan.
Veilig verlopen
"Natuurlijk begrijpen we dat de mensen in Japan terughoudend zijn", zei een woordvoerder van het IOC. "Maar er zijn met succes inmiddels testwedstrijden gehouden in Tokio. Ook de internationale federaties hebben wereldwijd topevenementen georganiseerd en die zijn allemaal goed en veilig verlopen. Met de geplande maatregelen tijdens de Spelen hebben we er alle vertrouwen in dat het goed zal gaan."
Het sportevenement zal de landen van de wereld dichter bij elkaar brengen, verwachten de olympische bazen. "Als alles eenmaal loopt in Tokio zal de angst van de Japanse bevolking omslaan in enthousiasme. De mensen zullen trots zijn op wat hun land voor elkaar heeft gekregen."
De Olympische Spelen, die vorig jaar vanwege de pandemie werden uitgesteld, beginnen op 23 juli.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
16 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
19 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
20 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
21 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
21 uur geleden