IOC verwacht niet dat publieke opinie in Japan Spelen dwarsboomt
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is er van overtuigd dat de Olympische Spelen van Tokio van "historische" betekenis zullen zijn. Dat een groot deel van de Japanse bevolking tegen het doorgaan van het evenement is vormt daarvoor geen belemmering, aldus de instantie. "Het wordt een groot succes."
In Japan geldt nog steeds de noodtoestand in verband met de coronapandemie. Uit vrees voor het virus zien veel Japanners, doorgaans liefhebbers van de sport, liever dat de Olympische Spelen opnieuw worden uitgesteld dan wel afgelast. Volgens een laatste peiling is inmiddels zestig procent tegen het doorgaan van het evenement.
De Japanse autoriteiten hebben inmiddels tal van maatregelen getroffen om de risico's zo beperkt mogelijk te houden. Zo worden er geen buitenlandse toeschouwers toegelaten en worden betrokkenen streng gecontroleerd of ze besmet zijn. Het IOC zegt volledig achter deze maatregelen te staan.
Veilig verlopen
"Natuurlijk begrijpen we dat de mensen in Japan terughoudend zijn", zei een woordvoerder van het IOC. "Maar er zijn met succes inmiddels testwedstrijden gehouden in Tokio. Ook de internationale federaties hebben wereldwijd topevenementen georganiseerd en die zijn allemaal goed en veilig verlopen. Met de geplande maatregelen tijdens de Spelen hebben we er alle vertrouwen in dat het goed zal gaan."
Het sportevenement zal de landen van de wereld dichter bij elkaar brengen, verwachten de olympische bazen. "Als alles eenmaal loopt in Tokio zal de angst van de Japanse bevolking omslaan in enthousiasme. De mensen zullen trots zijn op wat hun land voor elkaar heeft gekregen."
De Olympische Spelen, die vorig jaar vanwege de pandemie werden uitgesteld, beginnen op 23 juli.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
9 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden