IOC verwacht niet dat publieke opinie in Japan Spelen dwarsboomt
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is er van overtuigd dat de Olympische Spelen van Tokio van "historische" betekenis zullen zijn. Dat een groot deel van de Japanse bevolking tegen het doorgaan van het evenement is vormt daarvoor geen belemmering, aldus de instantie. "Het wordt een groot succes."
In Japan geldt nog steeds de noodtoestand in verband met de coronapandemie. Uit vrees voor het virus zien veel Japanners, doorgaans liefhebbers van de sport, liever dat de Olympische Spelen opnieuw worden uitgesteld dan wel afgelast. Volgens een laatste peiling is inmiddels zestig procent tegen het doorgaan van het evenement.
De Japanse autoriteiten hebben inmiddels tal van maatregelen getroffen om de risico's zo beperkt mogelijk te houden. Zo worden er geen buitenlandse toeschouwers toegelaten en worden betrokkenen streng gecontroleerd of ze besmet zijn. Het IOC zegt volledig achter deze maatregelen te staan.
Veilig verlopen
"Natuurlijk begrijpen we dat de mensen in Japan terughoudend zijn", zei een woordvoerder van het IOC. "Maar er zijn met succes inmiddels testwedstrijden gehouden in Tokio. Ook de internationale federaties hebben wereldwijd topevenementen georganiseerd en die zijn allemaal goed en veilig verlopen. Met de geplande maatregelen tijdens de Spelen hebben we er alle vertrouwen in dat het goed zal gaan."
Het sportevenement zal de landen van de wereld dichter bij elkaar brengen, verwachten de olympische bazen. "Als alles eenmaal loopt in Tokio zal de angst van de Japanse bevolking omslaan in enthousiasme. De mensen zullen trots zijn op wat hun land voor elkaar heeft gekregen."
De Olympische Spelen, die vorig jaar vanwege de pandemie werden uitgesteld, beginnen op 23 juli.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
1 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
5 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.
11 uur geleden